۱۳۹۳ بهمن ۱۷, جمعه

نادر مشایخی در جشنواره چه اجرایی دارد؟

نادر مشایخی که قرار است، با همراهی ارکستر شهر تهران «فیلارمونیک» در جشنواره موسیقی فجر روی صحنه برود، درباره ی جزییات این رویداد سخن گفت.

این رهبر ارکستر در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: رپرتواری که در این کنسرت اجرا خواهد شد، مشابه اجرایی است که چندی پیش در تماشاخانه ی ایرانشهر داشتیم و کنسرت مایستر ارکستر نیز ارسلان کامکار خواهد بود.
او بیان کرد: قطعاتی مانند «پروکوفیف: پایکوبی دلاوران»، «شوستا کوویج: سوئیت جز / والس»، «ژان باتیست لولی: مارش مراسم ترکی»، «مرتضی نی داود: پیش درآمد اصفهان»، «موسیقی نواحی از مغولستان»، «آروو پرت: برادران» و «یان سیبیلیوس: والس تریست» در جشنواره ی موسیقی فجر اجرا خواهند شد.
او ادامه داد: این قطعه ی موسیقایی اهمیت دارد؛ اول از این جهت که قطعه ای بسیار خاطره انگیز است و ما را یاد اوایل انقلاب می اندازد. دوم این که اولین موسیقی است که پس از انقلاب اسلامی به طور کامل اجرا شد.
این آهنگساز و رهبر ارکستر همچنین گفت: ما قطعات متنوعی را در این کنسرت اجرا خواهیم کرد که همه بر مبنای عادات شنیداری مختلف مخاطبان است. می خواهیم آثار مختلفی را به مردم معرفی کنیم. بنابرین قطعاتی را از اوایل دوران باروک، مدرن و ... اجرا می کنیم. این در حالی است که قطعات ما بر مبنای سازهای ایرانی تنظیم شده اند و در واقع می خواهیم عادات شنیداری مختلف را امتحان کنیم.


نادر مشایخی

هیچ نظری موجود نیست: