۱۳۹۲ اسفند ۲۹, پنجشنبه

با یادی از اسماعیل مهرتاش؛ محمد منتشری «شورآفرین» را خواند

خواننده پیشکسوت کشورمان از انتشار جدید ترین آلبوم خود با عنوان «شورآفرین» خبر داد و گفت: این آلبوم را به یاد اسماعیل مهرتاش اجرا و روانه بازار موسیقی کرده ام.

محمد منتشری، خواننده پیشکسوت کشورمان در گفت و گو با موسیقی ما با اعلام خبر انتشار آلبوم جدید خود گفت: «شور آفرین» جدید ترین آلبوم من در مقام خواننده است که با احترام و ادای دین به استاد اسماعیل مهرتاش تقدیم شده است.
وی با تاکید بر یادواره استاد اسماعیل مهرتاش در این آلبوم گفت: این آلبوم شامل قطعاتی همچون پیش در آمد (بامشاد)، پادشه خوبان، جانان (کرشمه)، خوش آمد گل (شهناز)، نسیم بهار (شور)، تکنوازی سنتور (در آمد)، چهار مضراب (شور آفرین)، رنگ شهر آشوب است که در گوشه ها و دستگاه های حسینی، دوبیتی، بزرگ و کوچک، در آمد ترک، رضوی، شور، درآمد، خارا، شهناز، قرچه، فرود و شادلین اجرا شده اند.
وی با بیان اینکه این آلبوم هم اکنون در بازار موسیقی موجود است، گفت: قطعات این آلبوم را هنرمند عزیز محمد رحمانی ساخته است و خود نسبت به تنظیم آن ها اقدام کرده است. همچنین ترانه های آن توسط حسین لاهوتیان، حافظ، مولانا و رهی معیری سروده شده است.
محمدصفار منتشری از اساتید آواز معاصر ایران و از شاگردان استاد اسماعیل خان مهرتاش است.
محمد منتشری از برجسته ترین هنرآموختگان جامعه باربد و از شاگردان زنده یاد استاد اسماعیل مهرتاش با مقدمات موسیقی نزد پدر آشنا شد و با ورود به جامعه باربد، ردیف آوازی را نزد مرحوم مهرتاش فرا گرفت.
سپس در محضر استادان احمد عبادی و اصغر بهاری ظرایف موسیقی ایرانی را آموخت. داشتن استعداد خداداد و حافظه قوی همراه با فعالیت مداوم در جامعه باربد و همکاری مستمر با هنرمندان فعال در اجرای طرحهای هنری استاد مهرتاش سبب شده پس از گذشت سال ها، محمد منتشری گنجینه ای غنی از فرهنگ موسیقی ویژه تهران را به سینه حفظ کرده باشد. از آوازهای معروف او بیات تهران و کوچه باغی ها تا ترانه های کسب و کار و... فرهنگی از موسیقی کوچه - محله های تهران قدیم است.

هیچ نظری موجود نیست: