۱۳۹۴ فروردین ۳۰, یکشنبه

ناصر مسعودی حضور در جشنواره «ایران سرای من» را تکذیب کرد

ناصر مسعودی خواننده و موسیقیدان گیلانی حضور و اجرا در جشنواره موسیقی «ایران سرای من» شهر دوسلدورف آلمان را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا، در خبرها آمده بود ناصر مسعودی در جشنواره موسیقی «ایران سرای من» روی صحنه می ورد. ظاهرا این خبر بدون هماهنگی با این هنرمند مخابره شده است. زیرا او به این مسئله واکنش نشان داده و اعلام کرد؛ در این جشنواره روی صحنه نخواهد رفت: به دلیل شکل نامطلوب صدور ویزا در همان مقطع که بحث این اجرا مطرح شد، از حضور در این جشنواره انصراف دادم.


ناصر مسعودی

این خواننده گیلانی همچنین اشاره کرد که مدت زمان ویزای حضور در این جشنواره بسیار کوتاه بوده و رفت و آمدش به کشور آلمان در مدتی چنین اندک کاری دشوار است و به همین دلیل از حضور در جشنواره موسیقی «ایران سرای من» صرف نظر کرده است.
ناصر مسعودی که به «بلبل گیلان» شهرت دارد؛ یکی از خوانندگان محبوب موسیقی فلکلور ایرانی است. مسعودی در حال حاضر 80 ساله است. او خواننده بیش از 500 قطعه موسیقایی بوده که از میان آنها می توان به میرزا کوچک خان (چقدر جنگلا خوسی)، کوراشیم و بنفشه گل  اشاره کرد.
مسعودی در 14 سالگی به تهران می آید و در محضر استاد علی اکبر شهنازی مشق ردیف می کند. بعدها آشنایی با استاد احمد عبادی و ملوک ضرابی تاثیر بسزایی در زندگی هنری اش می گذارد. آثار او را به طور کلی می توان به دو بخش ردیف - دستگاهی و گلیکی تقسیم کرد. هنرمندان بزرگی همچون مرتضی حنانه، حبیب الله بدیعی، مهدی خالدی و عباس شاپوری برای  این خواننده گیلانی آهنگسازی کرده اند.

هیچ نظری موجود نیست: