۱۳۹۳ بهمن ۲۷, دوشنبه

«عبد» سینمای ایران به روایت ناصر تقوایی

ناصر تقوایی گفت: عبدالله اسکندری درک عمیقی از شخصیت هایش در یک اثر دارد و هنگامی که یک بازیگر با چهره پردازی ایشان جلوی دوربین می رود، بازی برایش چندین برابر سهل تر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، این کارگردان سینمای ایران که شامگاه 26 بهمن ماه در بزرگداشت عبدالله اسکندری (هنرمند عرصه گریم) در سینما آفریقا سخن می گفت، ادامه داد: حرف زدن راجع به اسکندری سخت است و آثارش گواه بر توانمندی اش است، ما سینمایی ها او را «عبد» صدا می کنیم و عبد یکی از مشهورترین اسم ها در سینمای ایران است.


ناصر تقوایی و عبدالله اسکندری

در ادامه ی این مراسم بزرگداشت که همزمان با اکران خصوصی فیلم سینمایی «لامپ صد» برگزار می شد، عبدالله اسکندری با تشکر از حضور میهمانان گفت: از برگزار کنندگان این مراسم تشکر می کنم و امیدوارم از این پس مرسوم شود تا در هر اکران خصوصی از هنرمندان تقدیر کنند و تنها به عشق شماست که من اینجا هستم.
اجرای این مراسم بر عهده ی کامران تفتی بود و در ابتدای مراسم فیلمی برای حاضرین پخش شد که چهره هایی همچون ناصر ملک مطیعی، رخشان بنی اعتماد، رضا کیانیان، محسن تنابنده، حبیب اسماعیلی، فرشته طاءر پور، علیرضا قربانی و مهران مدیری درباره استاد عبدالله اسکندری صحبت کرده بودند.
در پایان این مراسم «احسان دلاویز» یکی از تهیه کنندگان «لامپ صد» با هدایایی از عبدالله اسکندری و سعید آقاخانی تقدیر کرد و نمایش فیلم در سالن آغاز شد.
امین تارخ، رضا کیانیان، علیرضا شجاع نوری، حسن پور شیرازی، مهناز افشار، مهدی صباغ زاده، بهرام دهقانی، علی سرتیپی، مجید مظفری، جمشید گرگین، ساره بیات، نوید محمودی، مهرداد صدیقیان، جمشید محمودی، مسعود پاکدل، مهدی پاکدل، بهنوش طباطبایی، احمد مهرانفر، حامد کمیلی،محسن کیایی، حسن مصطفوی، سامان مقدم، رضا داوود نژاد، منصور ضابطیان، نیما رییسی، طناز طباطبایی، اردشیر کاظمی، شهرام حقیقت دوست، رحیم نوروزی، امیر دلاوری، هادی کاظمی، مانی رهنما، ملیکا شریفی نیا، لیلا بلوکات، روح الله کمانی، علیرضا ابراهیمی، امیر رضا خادم (معاون ورازت ورزش و جوانان)، دکتر حمیدرضا عاصفی (مشاور وزیر ارشاد)، عباس انصاری فرد (مدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس)، دکتر سلطانی فرد (مدیر مرکز مطالعات رسانه ای)، دکتر علیرضا جزینی (قائم مقام وزیر کشور و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر)، از حاضرین در این مراسم بودند.

هیچ نظری موجود نیست: