۱۳۹۳ شهریور ۸, شنبه

درگذشت بانوی نگارخانه «لازار»

ژانت لازاریان روزنامه نگار ارمنی تبار و مسؤول نگارخانه لازار تهران چهارم شهریور ماه به علت شدت گرفتن بیماری اش از دنیا رفت.

همسر این گالری دار در گفت و گو با ایسنا، با تایید خبر درگذشت او، اظهار کرد: ژانت لازاریان بعد از ظهر روز سه شنبه، چهارم شهریور ماه به علت بیماری در منزل شخصی خود از دنیا رفت.
او افزود: همسرم دو ماهی بود که به دلیل شدنت گرفتن بیماری فعالیتی نداشت و سرانجام در سن 74 سالگی درگذشت. پیکر او را روز جمعه، هفتم شهریور در آرامستان ارامنه تهران به خاک سپردیم.
ژانت دیگرانوهی لازاریان، پژوهشگر، روزنامه نگار و گالری دار ارمنی در سال ۱۳۱۹ در تهران متولد شد. وی از خانواده ای مهاجر ارمنی از اهالی نخجوان بود که تحصیلات ابتدایی را در تهران و اصفهان گذراند و برای ادامه تحصیل به رویال کالج لندن رفت.

ژانت لازاریان

لازاریان در سال ۱۳۴۲ نخستین منتقد موسیقی ایران در مجله فردوسی بود. مقالاتش از سال ۱۳۴۶ در نشریات مهم فرهنگی و هنری منتشر شده است. ده سال مسئول صفحه فرهنگی - هنری روزنامه انگلیسی زبان تهران ژورنال بود و از قبل از انقلاب دارای کارت خبرنگاری رسمی بود وبا روزنامه های اطلاعات و تهران ژورنال همکاری داشت.
در سال ۱۳۷۷ به دعوت کنگره بین المللی جهانی زنان ارمنی در پاریس تنها روزنامه نگار ارمنی ایرانی بود که در بخش روزنامه نگاران شرکت کرد. لازاریان مدیر مسئول نگارخانه لازار بود.

هیچ نظری موجود نیست: