۱۳۹۴ آذر ۲۳, دوشنبه

رضا صادقی: حس می کنم که به اردلان سرفراز اطلاع رسانی غلط شده است

رضا صادقی خواننده موسیقی پاپ این روزها در حال تکمیل و انتشار آلبومی اینترنتی با عنوان شب بارانی است.
این آلبوم دارای 6 الی 7 قطعه با فضایی عاشقانه است.
در این بین، یکی از این قطعاتی که از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و به هیچ عنوان ورژن اصلی، استودیویی و تنظیم شده نیست و صرفاً نجوایی از قسمتی از اثر اصلی با کیفیتی کم است، توسط برخی از سایت های دانلود موسیقی منتشر شد. این موضوع سبب شد که عده ای تصور کنند، رضا صادقی قطعه سوغاتی با ترانه ای از اردلان سرفراز را بازخوانی کرده است. در صورتی که خواندن قطعات خاطره انگیز (نه بازخوانی و یا تنظیم مجدد و کیفیت مناسب) اتفاق تازه ای نیست و بارها توسط افراد مختلف در جمع های خصوصی و... صورت گرفته و در سایت آپارات بالغ بر 70 نفر دیگر نیز قطعه سوغاتی را خوانده و ویدیوی اجرای ساده خود را به اشتراک گذاشته اند.

اردلان سرفراز

با این حال، انتشار بیانه ای منسوب به اردلان سرفراز ترانه سرای پیشکسوت این قطعه باعث شد تا رضا صادقی روز جمعه 24 آذر 1394 توضیحاتی را در این خصوص در تلگرام برای هواداران اش ارائه دهد که به شرح ذیل است: امروز صبح که از خواب بیدار شدم، با پیام یکی از دوستانم مواجه و متوجه شدم استادی که منت بزرگی سر من دارند، حرف هایی را به من نسبت داده اند. بعضی از قطعات، خاطره ساز هستند و آدم با آنها بزرگ می شود، زندگی می کند و من هم قطعاً از این قضیه مستثنی نیستم. من هم با آهنگ هایی زندگی کرده، بزرگ و عاشق شده ام و گریه کرده ام. شنیدم که استاد سرفراز من را سارق دانسته اند که درباره این حرف شان توضیحی دارم. اگر من کار سوغاتی را به طور حرفه ای خوانده بودم، حرف ایشان کاملاً درست بود. حتی این اتفاق برای من هم افتاده و می دانم که چه قدر ناراحت کننده است. اما حس می کنم که به استاد سرفراز عزیز اطلاع رسانی غلط شده است.
صادقی ادامه داده است: متأسفانه بعضی از سایت ها خواندن آهنگ سوغاتی من را که به صورت زمزمه وار در تلگرام فرستاده شده، به عنوان کار جدید من معرفی کرده اند. بهتر است بگویم که شب ها کار من گرفتن ساز به دستم و خواندن آهنگ های خاطره ساز قدیمی است که با رکوردر ضبط می کنم و برای مخاطبانم می فرستم. برای من فقط در این جریان، مدل صحبت جناب اردلان سرفراز خیلی عجیب بود. اما ایشان استاد عزیزی هستند و من جلوی ایشان سرم پایین است. البته که این مدل حرف زدن یک استاد بزرگ در موردم برای من یک افتخار محسوب می شود، اما باید بگویم این کار من فقط خواندن یک بخش از قطعه بود و نه کل ترانه. ای کاش بزرگان ما کمی بزرگانانه تر [بزرگوارانه تر] به این ماجرا نگاه کنند. اما باز هم اگر این موضوع خاطر ایشان را رنجانده، از ایشان عذر می خواهم. بماند که در شأن چنین بزرگانی نیست که این طور صحبت کنند. این بزرگان نباید از بزرگی کم بشوند، چون آن وقت کسانی مثل من که نوپای جهان موسیقی هستیم، شکسته می شویم. دوستان عزیزم! باز هم از این زمزمه ها تقدیم تان می کنم و باز هم می گویم که این کار را هر کسی می تواند انجام بدهد و لازم نیست که حتمأ موزیسین و یا خواننده باشد. با آرزوی سلامتی برای همه شما، حتی برای بزرگ مردی چون اردلان سرفراز.

هیچ نظری موجود نیست: