۱۳۹۴ اردیبهشت ۷, دوشنبه

نمایشنامه خوانی به یاد حمید سمندریان

نمایشنامه «بازی استریندبرگ» به یاد حمید سمندریان خوانش می شود.

به گزارش ایسنا، همزمان با هفته اردیبهشت تئاتر که به مناسبت هفته جهانی تئاتر برگزار می شود، گروهی از بازیگران تئاتر نمایشنامه «بازی استریندبرگ» نوشته فردریش دورنمات را که توسط حمید سمندریان ترجمه شده است را در خانه هنرمندان بازخوانی می کنند.
این نمایش درباره یک زن و شوهر است که مدام در حال جنگ و درگیری هستند. ادگار و آلیس زن و شوهری هستند که در یک جزیره دورافتاده و متروکه زندگی می کنند. مدام با هم حرف می زنند، اما با این حرف زدن ها ارتباطی بین آن ها برقرار نمی شود.
زنده یاد سمندریان این نمایشنامه را علاوه بر ترجمه، اجرا هم کرده بود که نقش ادگار و آلیس را هم رضا کیانیان و هما روستا بازی می کردند.
کوروش ساسانیان که برپایی این برنامه را بر عهده دارد، گفت: این نمایشنامه خوانی به همت خانه تئاتر در روزهای 9، 11 و 13 اردیبهشت ماه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران برگزار می شود که اولین شب اجرا همزمان با سالروز تولد استاد حمید سمندریان است و برنامه ویژه ای را بعد از پایان نمایشنامه خوانی خواهیم داشت.
او که کارگردانی نمایشنامه خوانی را بر عهده دارد، افزود: «بازی استریندبرگ» به مدت 60 دقیقه از ساعت 18 روزهای اعلام شده، اجرا می شود.
در این نمایشنامه خوانی کوروش ساسانیان، النا آهی، احسان فلاحیان نقش خوانی می کنند و رها حسن وند به عنوان راوی و اهورا همتی (آهنگساز) هم حضور خواهند داشت.

هیچ نظری موجود نیست: