۱۳۹۳ آبان ۲۳, جمعه

افلیا پرتو: تمرکزم بر آموزش موسیقی است / درگذشت مرتضی پاشایی متاسفم کرد

افلیا پرتو نوازنده پیشکسوت پیانو با اشاره به اینکه این روزها همه تمرکزش روی آموزش موسیقی است ابراز امیدواری کرد شرایط برای اجرای بانوان فراهم تر شود.

افلیا پرتو پیشکسوت موسیقی و نوازنده پیانو در گفتگو با مهر درباره فعالیت این روزهایش اینگونه گفت: فعلا که در حوزه اجرای کنسرت کار تازه ای ندارم و امیدوارم شرایط به گونه ای تغییر کند تا بانوان بتوانند فعالیت های خود را بیشتر و بهتر دنبال کنند.
وی ادامه داد: این روزها همچون چند دهه گذشته که همواره در زمینه آموزش مشغول بوده ام به بچه ها پیانو درس می دهم و بیشتر وقت و تمرکزم روی این موضوع است.
این بانوی نوازنده با اشاره به اینکه در مسیر هنر باید استمرار داشت، بیان کرد: افرادی که برای آموزش موسیقی مراجعه می کنند دو دسته هستند؛ عده ای علاقمند و عده ای استعداد دارند ولی آنهایی موفق می شوند که هم علاقه و استعداد دارند هم با جدیت و پشتکار مسیر آموزش را دنبال می کنند.
پرتو با تاکید بر اینکه هنرجویان جوان و نوجوان باید بدانند یک شبه به جایی نمی رسند، گفت: من هم موسیقی کلاسیک غربی هم ایرانی تدریس می کنم و شیوه ام همان شیوه ای است که در هنرستان داشته ام. ما سالی یک بار امتحان آخر دوره برگزار می کنیم که هنرجویان در حضور والدین شان اجرا دارند تا میزان پیشرفت شان مشخص شود.
به گفته وی، برگزاری چندین برنامه میان دوره ای که در آن هنرجویان به اجرا در حضور جمع می پردازد برای تقویت توانایی نوازندگان برای اجرای زنده در نظر گرفته می شود.
این نوازنده پیانو در پایان صحبت هایش به درگذشت مرتضی پاشایی اشاره کرد و گفت: من در جشن موسیقی ما شاهد اجرای زنده این خواننده جوان بودم و او را که با وجود بیماری تلاش می کرد کار هنر را دنبال کند، تحسین کردم. از فوت وی متاسفم و این اتفاق را به جامعه جوان هنری تسلیت می گویم.

هیچ نظری موجود نیست: