۱۳۹۳ شهریور ۹, یکشنبه

دو کتاب از غلامحسین ساعدی منتشر شد

چاپ تازه دو اثر داستانی غلامحسین ساعدی منتشر شد. چاپ نهم «شب نشینی باشکوه» و چاپ دوازدهم «ترس و لرز» از آثار این نویسنده به تازگی منتشر شده اند.

«شب نشینی  باشکوه» شامل چند داستان کوتاه است که عمدتا به زندگی کارمندی، کسالت و یکنواختی این زندگی می پردازد.
«ترس و لرز» نیز شامل شش داستان کوتاه به هم پیوسته رئالیستی است که در یک روستای کوچک در سواحل جنوبی ایران جریان دارد و هر کدام نمایی از مردم این روستا را ارائه می دهند.
غلامحسین ساعدی 24 دی ماه 1314 در تبریز به دنیا آمد و تحصیلات خود را در زمینه روان پزشکی تا درجه دکترا در تهران به پایان رساند. او اولین مجموعه داستان خود را با عنوان «شب نشینیی  باشکوه» منتشر کرد و در نهایت در روز دوم آذرماه ۱۳۶۴ در پاریس از دنیا رفت و پیکرش در گورستان پرلاشز در کنار آرامگاه صادق هدایت به خاک سپرده  شد.
«عزاداران بیل»، «کاربافک ها در سنگر»، «کلاته گل»، «ده لال بازی»، «چوب به دست های ورزیل»، «بهترین بابای دنیا»، «پنج نمایشنامه از انقلاب مشروطیت»، «آی باکلاه آی بی کلاه»، «خانه روشنی»، «دیکته و زاویه»، «پرواربندان»، «وای بر مغلوب»، «ما نمی شنویم»، «جانشین»، «چشم در برابر چشم»، «مار در معبد»، «عاقبت قلم فرسایی»، «هنگامه  آرایان»، «ضحاک» و «ماه عسل» آثاری هستند که از این نویسنده برجای مانده اند.

هیچ نظری موجود نیست: