۱۳۹۳ اردیبهشت ۲۹, دوشنبه

فرزند انوشیروان روحانی کنسرت می دهد / اجرای زنده بعد از ۶ سال

رضا روحانی پسر انوشیروان روحانی و برادرزاده شهداد روحانی از آهنگسازان ایرانی است که از نوجوانی برای تحصیل موسیقی به آلمان رفته و با رتبه عالی از دانشگاه  هانوفر فارغ التحصیل شده است.

رضا روحانی در گفتگو با مهر گفت: خوشبختانه بعد از ۶ سال دوری از اجرای زنده آثار این فرصت نصیب من شد که روز نهم خرداد ماه در تالار سوره حوزه هنری قطعات بی کلامی از ساخته های پدرم انوشیروان روحانی و خودم را با سازبندی پیانو، سازهای کوبه ای، ویولن سل و عود اجرای زنده کنم.
وی ادامه داد: قطعاتی از آلبوم «هیاهوی سکوت»، قطعه های «جادو»، «کولی» آثاری هستند که برای اجرای در این کنسرت انتخاب کرده ایم، البته «کولی» نام تازه ترین آلبوم من است که به زودی در بازار موسیقی منتشر می شود و ما تصمیم داریم در این کنسرت از این آثار نیز استفاده کنیم.
روحانی با اشاره به نحوه استقبال مردم از اجرای زنده قطعات بی کلام موسیقی در مقایسه با کنسرت های پاپ گفت: من وقتی صفحات آخر روزنامه همشهری را مطالعه می کنم خوشحال می شوم که می بینیم خیل زیادی از دوستداران موسیقی پاپ از کنسرت های متعدد خوانندگان پاپ حمایت کرده و برای خرید بلیت این کنسرت ها استقبال زیادی می کنند. ضمن اینکه بر این عقیده ام هر نوع موسیقی مخاطب خاص خود را دارد که به طور طبیعی موسیقی بی کلام نیز در این حوزه جای خود را دارد بنابراین تصور می کنم در این کنسرتی که پیش رو داریم استقبال خوبی از سوی علاقه مندان را شاهد خواهیم بود.
این آهنگساز و نوازنده خاطرنشان کرد: من فعالیت چندانی در حوزه موسیقی با کلام نداشتم و عمده تمرکزم را در این سال ها روی موسیقی بی کلام معطوف کرده ام چراکه معتقدم موزیسین ها در این حوزه نقش بزرگ تری را ایفا می کنند زیرا آهنگسازی باید آن قدر قوی باشد که بتواند جای خالی کلام را نیز پر کند. ضمن اینکه در خلق آثار بی کلام باید وقت بیشتری بگذاریم. اصولا من فکر می کنم کلام در بعضی جاها کار را ساده می کند از این جهت من همواره کوشیده ام در فضای موسیقی بی کلام حضور بیشتری داشته باشم.
فرزند انوشیروان روحانی توضیح داد: خوشبختانه روند تهیه و تولید آثار بی کلام در کشورمان به معنا و مفهوم واقعی کلمه پیشرفت داشته است و نسلی روی کار آمده که در واقع راهی را که ما رفتیم ادامه دادند و تبدیل به موزیسین های خوبی شده اند و کار را به جایی رسانده اند که من در بسیاری از موارد با شنیدن آثارشان شگفت زده شدم و این برای من واقعا جالب توجه بود که تعداد نوازندگان و آهنگسازان این حوزه نسبت به اوایل انقلاب بیش از چهار برابر شده است.
روحانی در بخش پایانی صحبت های خود با معرفی نوازندگان کنسرت «آنسوی ماه» گفت: صمد طالقانی مدیر برنامه، همایون نصیری پرکاشن، کوروش بابایی کمانچه، آرش سعیدی گیتار باس و من به عنوان پیانیست و آهنگساز در اجرای زنده کنسرت حضور داریم.

هیچ نظری موجود نیست: