۱۳۹۳ اردیبهشت ۲۸, یکشنبه

بهرام بیضایی به ایران بازمی گردد

بهرام بیضایی کارگردان سینما تازه ترین فیلمنامه سینمایی اش با نام «مقصد» را برای دریافت صدور مجوز ساخت به شورای پروانه ساخت در سازمان سینمایی ارائه کرده است.

به گزارش مهر، بهرام بیضایی کارگردان شاخص سینمای ایران که چند سالی است خارج از ایران زندگی می کند فیلمنامه «مقصد» با موضوع اجتماعی را برای دریافت مجوز ساخت به شورای پروانه ساخت ارائه کرده و قرار است پس از دریافت مجوز، این فیلم سینمایی را به تهیه کنندگی سعید ملکان مقابل دوربین ببرد.
همچنین شنیده می شود بهرام بیضایی قرارست تازه ترین اثر سینمایی خود را در مدت سه ماه فیلمبرداری و تدوین کند.
حضور بهرام بیضایی در ایران برای ساخت فیلم سینمایی «مقصد» در حالی صورت می گیرد که پیش از این حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی بر موضوع فراهم کردن شرایط فیلمسازی برای کارگردان های بزرگ سینمای ایران تاکید کرده و متذکر شده بود که سازمان سینمایی این آمادگی را دارد تا از فیلم های فیلمسازان بزرگ سینمای ایران حمایت کند.
آخرین فیلم سینمایی بهرام بیضایی «وقتی همه خوابیم» نام دارد که در سال 1387 تولید شد و بیضایی پس از آن برای تدریس در دانشگاه «استنفورد» راهی آمریکا شد. وی در حال حاضر با خانواده اش در این کشور زندگی می کند و در چند سالی که در آن کشور بوده است کار تدریس و اجرای آثار هنری و نگارش متون ادبی و هنری را دنبال می کند.
فیلمنامه «مقصد» ماجرای زن جوانی است که شوهرش را از دست داده و این زن طبق وصیت شوهرش بر آن است پیکر او را در امامزاده ای در شهر کوچکی دفن کند. در این سفر که برادر شوهرش نیز او را همراهی می کند، اتفاق های مختلفی رخ می دهد که فیلمنامه براساس آن شکل گرفته است. این فیلمنامه پیش از این توسط انتشارات روشنگران منتشر و تجدید چاپ شده بود.

هیچ نظری موجود نیست: