۱۳۹۳ اردیبهشت ۲۵, پنجشنبه

سیاوش آریامنش یاد فرامرز پایور را زنده می کند

سیاوش آریامنش اواسط آذرماه سال جاری به یاد فرامرز پایور در تهران به صحنه می رود.

سیاوش آریامنش، آهنگساز و نوازنده سنتور در گفت و گو با هنرآنلاین گفت: فرامرز پایور استاد برجسته موسیقی ایرانی بود و او یکی از تأثیرگذارترین چهره های موسیقی ایرانی و بزرگ ترین پایه گذار گروه نوازی در موسیقی سنتی ایرانی بوده  است به همین دلیل قرار است آذرماه سال جاری به یاد این استاد گرامی در تهران به اجرای برنامه بپردازیم.
این آهنگساز در ادامه بیان کرد: در این کنسرت قطعاتی از ساخته های خودم اجرا می شود، همچنین این کنسرت شامل دو بخش است که بخش اول به گروه نوازی و در بخش دوم قطعاتی به تک نوازی اعضای گروه اختصاص دارد.


فرامرز پایور

این نوازنده سنتور در ادامه خاطرنشان کرد: به احتمال زیاد در این کنسرت قطعاتی از آلبوم «حدیث سعدی» اجرا می شود که نام بعضی از قطعات تصنیف سوز عشق، غزل سعدی، مقدمه عشاق، تصنیف پیوند غزل سعدی، ساز و آواز گوشه عشاق، تصنیف دلبر طناز است.
آریامنش تاکید کرد: همچنین قرار است قطعاتی برای فرامرز پایور اجرا کنیم که هم اکنون در حال تمرین با اعضای گروه هستیم.
این آهنگساز در پایان گفت: شنبه 20 اردیبهشت به بهانه زادروز پرویز مشکاتیان به صحنه رفتیم که در این کنسرت قطعاتی از استاد فرامرز پایور را در آواز ابوعطا در فرهنگسرای ارسباران اجرا کردیم و در این برنامه کلیپی از اجرای مرحوم مشکاتیان نیز پخش شد، همچنین علیرضا پورامید در مورد زندگی مشکاتیان صحبت کرد.

هیچ نظری موجود نیست: