۱۳۹۲ دی ۲۶, پنجشنبه

امین الله رشیدی: آهنگسازان باید با زمان پیش بروند

امین الله رشیدی گفت: اگر آهنگسازان با زمان خود پیش نروند به تکرار مکررات و دور گرفتار می شوند.

امین الله رشیدی، خواننده و آهنگساز در گفت وگو با بنیاد رودکی با اشاره به برگزاری کنسرت گروه عشاق به سرپرستی جمشید آقایی بیان کرد: در این کنسرت علاوه بر من آقای جمشید دلشادی نیز می خوانند و من با همخوانی دخترم، افسانه رشیدی کنسرت را اجرا می کنیم.
من تنها کسی هستم که از نسل دهه 30 و 40 که اوج شکوفایی شعر و ادب ایران بود، آهنگ هایی با همان عطر و طعم می خوانم. اینکه می توان با چنین گروه های جوانی همکاری کرد و این موسیقی را به گوش مردم رساند، خوب است.
رشیدی بیان کرد: از ابتدای فعالیت موسیقی ام همواره معتقد بودم باید تحولی در موسیقی ایران ایجاد شود که ریشه در این موسیقی داشته باشد؛ به همین دلیل نسل جدید آهنگ هایی که آن زمان ساختم گوش می دهند بنابراین آهنگسازان باید با زمان پیش بروند و به دور و تکرار مکررات گرفتار نشوند.
موسیقی علمی است که در مدرسه آموختنی نیست و بسیاری از آهنگسازان موفق آکادمی موسیقی ندیده بودند. در این کنسرت 5 قطعه اجرا می کنم که بنابر خواست مردم 3 قطعه نغمه شادی، جان جهان و افسانه از اجراهای سابق است و دو قطعه جدید «ای وطن» با شعر سیمین بهبهانی و «جدایی» با شعر علی اشرف دبیر در دستگاه شور و اصفهان تقدیم حاضران می شود.
محمد رضا دلشادى نيز 5 قطعه از آلبوم مهرويان را اجرا می کند و مرتضي خيام زاده، نوازنده تار؛ کاميار محبت، نوازنده تنبک؛ محمدرضا رجبي، نوازنده دف و دايره؛ بهنام خباز نظري، نوازنده ويلن؛ محمدرضا جليلي، نوازنده ويولن؛ سارا مداح، نوازنده ويولن؛ امير حسين طائي، نوازنده ويولن؛ عباس وحيدي فر، نوازنده عود؛ مسعود فيروزي نژاد، نوازنده ويلنسل و رسول آقايي، نوازنده ويدرام در این کنسرت هنرنمایی می کنند.
کنسرت گروه عشاق 28 و 29 دی ماه ساعت 18 و 21 در برج آزادی برگزار می شود.

هیچ نظری موجود نیست: