۱۳۹۴ دی ۹, چهارشنبه

بزرگداشت «مهدی فخیم زاده» در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر

سی وچهارمین جشنواره فیلم فجر از «مهدی فخیم زاده»، بازیگر و کارگردان سینمای ایران تقدیر خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، به پاس یک عمر فعالیت هنری مهدی فخیم زاده، بزرگداشت این بازیگر و کارگردان سینما در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد و جشنواره فیلم فجر از این بازیگر سینما تقدیر خواهد کرد.
مهدی فخیم زاده فارغ التحصیل رشته ادبیات فرانسه از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران است. وی فعالیت هنری خود را از سال 1348 با تئاتر آغاز کرد و از سال 1351 وارد سینما شد. فخیم زاده کارگردانی 18 فیلم سینمایی را در کارنامه کاری خود دارد.

مهدی فخیم زاده

وی همچنین در 32 فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته که از جمله آنها می توان به بازی در فیلم های «مسافران مهتاب»، «تاواریش»، «ساده لوح»، «همسفر»، «همسر» و «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» اشاره کرد.
در کارنامه کاری فخیم زاده کارگردانی و بازیگری در بیش از 10 مجموعه تلویزیونی از جمله «تنهاترین سردار»، «ولایت عشق»، «خواب و بیدار» و «مختارنامه» دیده می شود.
نقش آفرینی در مجموعه «دندون طلا» به کارگردانی داوود میرباقری در شبکه نمایش خانگی از دیگر فعالیت های این بازیگر سینما است.
دریافت دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه برای فیلم «شتاب زده» در دهمین جشنواره فیلم فجر (سال 1370)، تقدیر برای نوشتن فیلمنامه «همسر» در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر (سال 1372)، تقدیر به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و برای بازی در فیلم «تاواریش» در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر (سال 1372) از دیگر افتخارات این بازیگر سینما است.

هیچ نظری موجود نیست: