۱۳۹۴ مهر ۵, یکشنبه

کنسرت شجریان ایرانی ها را به قونیه کشاند

کنسرت محمد رضا شجریان در قونیه ترکیه در میان استقبال مخاطبان پرشورش برگزار شد.
در این کنسرت که به دعوت دولت ترکیه و به مناسبت تولد مولانا برگزار می شود جمعیت کثیری از علاقه مندان موسیقی ایرانی از کشورها و شهرهای مختلف حضور داشتند.
نکته جالب توجه در این کنسرت حضور مخاطبان ایرانی بود که از شهرهای مختلف ایران خود را به این رویداد فرهنگی رسانده بودند. رویدادی که مخاطبان ایرانی ظاهرا از دیدن آن در کشور خود محروم هستند.
محمدرضا شجریان اردیبهشت امسال در همایش بین المللی حافظ گفت: زیاده گویی نمی خواهم بکنم. من چندین سالی است که می خوانم و آنچه باید را تا به حال خوانده ام و از این به بعد هرچه بخوانم زیاده گویی است اما من چند سال است که  اجازه ندارم برای مردم خودم و در مملکت خودم بخوانم.
همچنین چندی پیش در گزارشی مطرح شده بود که با برگزاری کنسرت محمدرضا شجریان -که می تواند وسیله خوبی برای به جریان افتادن بخش فرهنگی و رونق آن باشد- در ترکیه و ممنوع الکاری این خواننده در کشورش، برای اجرای دو روز کنسرت این خواننده 11میلیاردتومان پول از ایران خارج می شود. کنسرتی که البته بعدها به علت بیماری استاد شجریان لغو شد.
محمد رضا شجریان در هر جای دنیا که کنسرت داشته باشد ایرانیانی هستند که به خاطر الفت و انسی که با سال ها صدای این استاد موسیقی دارند کوله بارشان را جمع کنند و بار سفر ببندند تا لحظه ای هر چند کوتاه طنین زیبای مرد آواز ایران را حس کنند و بشنوند.


هیچ نظری موجود نیست: