۱۳۹۴ شهریور ۱۵, یکشنبه

استاد ایرج: اجرای آثار قدیمی باید ادامه دار باشد

ایرج خواجه امیری که در کنسرت ارکستر «چکاوک» حضور داشت، از فعالیت های این ارکستر قدردانی کرد و گفت: اجرا و بازخوانی قطعات قدیمی، اتفاق خوبی است و چه خوب است که چنین کارهایی ادامه دار باشد.
به گزارش ایسنا، ارکستر چکاوک که رسالت خود را اجرا و بازخوانی قطعات موسیقی قدیمی می داند، شامگاه 14 شهریورماه در تالار وحدت به رهبری رضا شایسته روی صحنه رفت و قطعاتی خاطره انگیز از موسیقی ایرانی را اجرا کرد.
محمد افروز، خواننده بخش اول این اجرا بود که قطعاتی را مانند «ساقی»، «آهسته»، «دو - سه شب»، «گل پونه ها»، «دوستی» و «سوزله» اجرا کرد. همچنین در این بخش، قطعه ای با سولیستی آزاده امیری برای حاضران نواخته شد.
بخش دوم اجرا نیز با خوانندگی مصطفی نیکو همراه بود که قطعاتی را مانند «تک درخت» و «خوشه چین» اجرا کرد.
قرار بود، میلاد کیایی، پیشکسوت سنتور نوازی نیز در این اجرا حضور داشته باشد؛ اما به دلیل سفر به خارج از کشور در این کنسرت نبود.


استاد حسین خواجه امیری (ایرج)

ایرج خواجه امیری، مرجانه گلچین، افسانه بایگان، عبدالرضا اکبری، بهزاد رحیم خانی، رضا فیاضی، جلیل فرجاد و... از جمله چهره های آشنایی بودند که در این کنسرت حضور داشتند.
رهبر این ارکستر پس از برگزاری کنسرت به خبرنگار ایسنا گفت: این، یکی از بی سابقه ترین اجراهای ما بود و استقبال خیلی خوبی از آن شد. سیستم صدابرداری تالار وحدت نیز بسیار ما را در این کنسرت راضی نگه داشت.
ارکستر چکاوک یک ارکستر خصوصی است که فعالیتش را از سال 77 آغاز کرده است و معمولا بر اجرای آثار دوره «گل ها» تمرکز دارد.

هیچ نظری موجود نیست: