۱۳۹۴ شهریور ۱۶, دوشنبه

«کتابک» برای جبار باغچه بان پخش می شود

زندگی و آثار جبار باغچه بان، بنیانگذار نخستین کودکستان و نخستین مدرسه ناشنوایان ایران سه شنبه ۱۷ شهریور در برنامه «کتابک» رادیو فرهنگ روایت می شود.
به گزارش مهر، «کتابک» برنامه جدیدی از گروه کتاب رادیو فرهنگ است که به کتاب کودک و نوجوان اختصاص داده شده است. این برنامه که سه شنبه ها ساعت ۱۶ از رادیو فرهنگ پخش می شود در بخش های مختلفی از معرفی کتاب برای کودکان و نوجوانان گرفته تا خوانش کتاب های این حوزه تقدیم شنوندگان می‌شود.
جبار باغچه‌بان، بنیانگذار نخستین کودکستان و نخستین مدرسه ناشنوایان ایران در تبریز است. وی همچنین نخستین مؤلف و ناشر کتاب کودک در ایران محسوب می‌شود به همین سبب برنامه کتابک در بخش «دوستان خوب کتابک» زندگی و فعالیت های وی را شرح می دهد.
در بخش «برایم کتاب بخوان» بخشی از داستان «اسکار و بانوی گلی پوش» نوشته اریک امانوئل اشمیت ترجمه سروش حبیبی خوانده می شود.
بخش «از گذشته ها» به پخش بخشی از نمایش «خروس زری، پیرهن پری» اختصاص دارد. در بخش «کارتون های ماندگار» صدای مجموعه کارتونی «شکرستان» برای شنوندگان پخش می شود.
تهیه کننده برنامه «کتابک» مرتضی صداقتگو، کارشناس محتوایی عباس غفاری، کارشناسان برنامه آیه کیان پور و شیوا حمیدخانی و همچنین گوینده آن فاطمه حقیقت ناصری است.

هیچ نظری موجود نیست: