۱۳۹۴ مرداد ۲۷, سه‌شنبه

زری خوشکام: حاتمی فیلم «مادر» را برای مادرش ساخت

همسر علی حاتمی و مادر لیلا حاتمی معتقد است در میان انبوهی از جشنواره هایی که در کشور برگزار می شود جای جشنواره مادر خالی بود و باید زودتر از این ها برگزار می شد.
به گزارش روابط عمومی جشنواره مادر، زری خوشکام همسر علی حاتمی درباره برگزاری جشنواره فیلم و عکس مادر گفت: مقام مادر نه تنها در کشور ما، بلکه در همه دنیا آن قدر والاست که هرکاری برای این موجود آسمانی انجام دهیم بازهم کم است.
وی ادامه داد: جشنواره های زیادی در ایران برگزار می شود که واقعا برخی از آنها ضرورتی برای برگزاری شان وجود ندارد و جای جشنواره فیلم مادر در میان انبوهی از جشنواره ها خالی بود و باید زودتر از اینها برگزار می شد.

زری خوشکام و لیلا حاتمی

مادر لیلا حاتمی گفت: خودم تا زمانی که مادر نشده بودم متوجه زحمات و جایگاه مادر نبودم، اما زمانی که مادر شدم متوجه حس مادرانه ای شدم که حاضر نیستم آن را به هیچ چیزی عوض کنم. خوشکام ادامه داد: نسل امروز با نسل دیروز و نسل های قبل تر از آن بسیار فرق کرده است بنابراین بهتر است تا همیشه و در همه مواقع متوجه جایگاه و احترام نسبت به مادرانمان باشیم.
وی با بیان اینکه فیلم «مادر» علی حاتمی ماندگار است گفت: خود حاتمی هم این فیلم را خیلی دوست داشت، زیرا آن را برای مادرش ساخته بود و با تمام حسی که نسبت به مادرش داشت سعی کرد به بهترین شکل بسازد. حاتمی به دلیل اینکه مادرش را خیلی زود از دست داده بود و معتقد بود مادر موجودی آسمانی است می خواست با فیلم «مادر» ادای دینی به مادرش کرده باشد.
خوشکام ادامه داد: علی حاتمی تمام لحظات فیلم «مادر» را چک می کرد، ضمن اینکه اعتقاد زیاد به فیلمنامه قوی و زبان شعر گونه ای که در دیالوگ های فیلم دیده می شود و موجب ماندگاری فیلم شده است.
وی همچنین گفت: علی به خاطر علاقه زیادی که به مادرش داشت سعی می کرد روی پلان به پلان فیلمش دقت و تمرکز بیشتری را داشته باشد و دائم به من می گفت «مادر» مهمترین اثر سینمایی من خواهد بود، به همین دلیل هم نمیخواهم هیچ کم و کاستی در فیلم وجود داشته باشد.
همسر علی حاتمی ادامه داد: همسرم علاقه زیادی به مادرش داشت و همیشه آرزو می کنم تا من هم برای فرزندم به همین اندازه ارزش داشته باشم.

هیچ نظری موجود نیست: