۱۳۹۴ مرداد ۲۷, سه‌شنبه

محمد صالح علاء: با رادیو قهر بودم، نازم را کشیدند و بازگشتم!

محمد صالح علاء از آن دست هنرمندانی است که در هر حوزه فرهنگی که فکرش را کنید، فعالیت کرده و تجربیات متفاوت و خاصی هم دارد.
به گزارش بانی فیلم، از جمله ماهنامه «نشانی» که مدتی منتشر شد و در میان نشریات موجود، کار بسیار متفاوتی بود، اما متاسفانه تداوم نداشت. او مدتی است که کمتر حرف می زند، کمتر بازی می کند و فقط می نویسد. در حالی که مخاطبان تلویزیون، به شدت غیبت این هنرمند را در تلویزیون احساس می کنند. اما اگر از شنوندگان رادیو باشید، قطعاً صدای گرمش را از شبکه پیام و تهران شنیده اید. فرصتی مهیا شد تا چند کلامی با این نویسنده، کارگردان، بازیگر، مجدی و... صحبت کنیم. گر چه حال مساعدی نداشت اما با صدای گرفته مشتاقانه پاسخگوی سوالات ما شد. 
او می گوید: این روزها شدیداً سرما خورده ام و استراحت می کنم. گر چه حال این روزهایم را دوست دارم. حتی اگر تب و سوز داشته باشم.
او در پاسخ به اینکه گویا مشغول نگارش رمان جدیدش است، می گوید: بله. چند تا قرارداد در این زمینه دارم. از جمله رمان (نامی نامی) که مضمون عاشقانه ای دارد. در کنار آن در حال آماده کردن ترانه هایی هستم که به تازگی سروده ام و از همه مهمتر اینکه روی اشعار خیام حدود 3 ـ 2 سال است که کار می کنم.
او در پاسخ به اینکه آیا هنوز هم در رادیو فعالیت می کند می گوید: بله. البته مدتی قهر کرده بودم که نازم را کشیدند و بازگشتم. در حال حاضر هم با شبکه تهران و شبکه پیام کار می کنم. البته با تلویزیون نه، به دلایلی کار نمی کنم؛ چه به عنوان مجری و چه به عنوان بازیگر. این قضیه هم دلایل کاملاً مفصلی دارد که با تلفن نمی توان بیان کرد و نیاز به یک مصاحبه مفصل دارد. چه درباره فاصله ام با بازیگری و چه اجرا.
او همچنین درباره اینکه چرا انتشار نشریه «نشانی» تداوم نداشت، توضیح می دهد: فکر کنم جوازش هم باطل شده است. البته برای نشریات مختلف می نویسم. اما چون با هیچ رسانه ای صحبت و به قول شما مصاحبه نمی کنم، تقریباً دور بی اطلاعند. در حالیکه زیاد می نویسم. انتشارات پیوند همچنان مصمم است که کتابی درباره من با عنوان «خاطرات قابل حمل» منتشر کند که در فرصت مناسب حتماً درباره آن توضیح می دهم. در زمینه کارگردانی هم برنامه هایی دارم، اما نمی خواهم دهن لقی کنم! بهتر است تا همه چیز قطعی نشده حرفی نزنم.

هیچ نظری موجود نیست: