۱۳۹۳ اسفند ۴, دوشنبه

آخرین حرف های آغداشلو پیش از ترک ایران

آیدین آغداشلو گفت: تصمیم دارم برای اقامتی طولانی مدت، ایران را ترک کنم و خاطراتم را بنویسم.

این هنرمند پیشکسوت نقاشی در گفتگو با ایسنا، درباره ی دلیل سفرش به خارج از کشور، اظهار کرد: دو فرزند من در خارج از ایران زندگی می کنند، سعی می کنم برنامه ام را با برنامه ی آن ها طوری تنظیم کنم که نوروز در کنارشان باشم.
او با اشاره به این که ایرانی ها در کشورهای دیگر مانند اینجا، دور هم جمع می شوند و سفره ی هفت سین پهن می کنند، بیان کرد: آدم ها همیشه خاطره های شان را از جایی که بوده اند، به جایی که خواهند رفت، با خودشان می برند. من هم خاطرات زیادی از ایران دارم که در این سفر، با خودم خواهم برد.


آیدین آغداشلو

آغداشلو همچنین گفت: روزهایی که در اینجا تنها بودم، لطف خاص خود را داشت؛ اما وقتی این تنهایی طولانی تر شود، یا آدم در نهایت از اندوه می ترکد یا به آن عادت می کند. اینجاست که دیگر تنهایی را ترجیح نمی دهد. من به تنهایی خودم و دیگران احترام می گذارم و این تنهایی خیلی وقت ها، خوب و محترم است، اما زیادی آن در سن بالا توصیه نمی شود!
این هنرمند با بیان این که این بار هدفم اقامت طولانی مدت در خارج از کشور است، در این باره اظهار کرد: نمی دانم چقدر در عمل بتوانم این تصمیم را عملی کنم. دخترم در لندن زندگی می کند و پسرم در تورنتو و می خواهم مدتی را در کنار آن ها باشم. علاوه بر این تصمیم گرفته ام در مدت اقامتم در تورنتو، خاطراتم را بنویسم و در صورت امکان آن ها را چاپ کنم.
آیدین آغداشلو آبان ماه امسال پس از 40 سال، نمایشگاهی از آثار خود را در گالری «اثر» برپا کرد که با استقبال زیاد علاقه مندان روبه رو شد. همچنین او در نشستی که اوایل آذرماه با خبرنگاران داشت گفت که از کار کردن خسته شده و ترجیح می دهد مدتی از کار دور باشد.

هیچ نظری موجود نیست: