۱۳۹۳ بهمن ۱۰, جمعه

جمعی از پیشکسوتان موسیقی با استاد گلپا دیدار کردند + گزارش تصویری

جمعی از پیشکسوتان موسیقی ایران، به دیدار اکبر گلپایگانی رفتند. در این دیدار اکبر گلپایگانی درباره احوال این روزهای خود گفت: اخیرا شعر و آهنگی از آقای پازوکی به دستم رسید و دوست داشتم در سن 82 سالگی این ترانه را بخوانم.


دروغ نگو آینه که من هنوز جوونم
واسه دلای خسته بازم می خوام بخونم
بیتی از این ترانه است که هفته گذشته در منزلم ضبط کردم.
او افزود: امروز خواننده های جوان پیشرفت تکنیکی خوبی دارند ولی حس لازم در کارهای موسیقی کم تر دیده می شود. امیدوارم جوانان روزی به این مرحله هم برسند.
گلپا ادامه داد: بنده یکی از چهار خواننده گل های جاویدان بودم. به مال دنیا هم نیازی ندارم و حقوق و مزایای مربوط به هنرمندان پیشکسوت خود را نیز بخشیده ام. قصد دارم منزل مسکونی خود را وقف هنرستان موسیقی کنم تا جوانان علاقه مند از این امکان بهره مند شوند.
او خطاب به هنرمندان حاضر در جمع گفت: شما دوستان هنرمندم این قدر خاکی هستید که نمی دانید هر کدام چه سهم مهمی در موسیقی ایران دارید.
علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای استاد گلپا آرزوی سلامتی کرد و گفت: لازم است که هر از گاهی به همراه هنرمندان به استادان موسیقی سر بزنیم و از احوال آن ها باخبر شویم.
گلپایگانی یکی از آرزوهای خود را همین دور هم جمع شدن دوستان هنرمند خود عنوان کرد و گفت: بعضی از هنرمندان مدت ها در بستر بیماری بودند ولی کسی از آن ها عیادت نکرد و پس از مرگ آن ها، همه در مجلس شان شرکت کردند. این هنرمندان در دوران زندگی خود به دیدار دوستان شان نیاز داشتند.
در این دیدار، شاهین فرهت به استاد گلپایگانی گفت: شما آواز ایرانی را بین مردم آوردید و به مردم شناساندید. شما تکیه گاه هنرمندان هستید. افسوس امروز ملودی های ماندگاری مانند آن زمان را نداریم.
محمد سریر، رییس هیات مدیره خانه موسیقی نیز از استاد گلپا درخواست کرد عضو افتخاری خانه موسیقی شود: ما خاطرات زیادی با صدای شما داریم و تاسف می خورم که جوانان امروز این خاطرات را نخواهند داشت. سایه شما بر سر موسیقی ایران پایدار باشد.
داود گنجه ای با قدردانی از فراهم شدن شرایطی که جمعی از هنرمندان بتوانند با استاد گلپایگانی دیدار کنند، گفت: استاد گلپا تمامی ویژگی های یک موسیقی دان را دارد چرا که موسیقی ما عاطفی است.
هوشنگ کامکار نیز خطاب به اکبر گلپایگانی گفت: پدرم عاشق صدای شما بود. شما در قلب همه مردم ایران جای دارید. ایرانیان با صدای شما زندگی کرده اند.
فرهاد فخرالدینی و شهرام ناظری نیز با تماس تلفنی جویای احوال استاد گلپا شدند.
حسن ریاحی، داود گنجه ای، محمد سریر، هوشنگ کامکار، شاهین فرهت، لوریس چکناواریان، حسن مهرجردی در این دیدار، معاون امور هنری را همراهی کردند.

مجسمه اکبر گلپایگانی

اکبر گلپایگانی

اکبر گلپایگانی

دیدار جمعی از پیشکسوتان موسیقی با استاد گلپا


اکبر گلپایگانی

دیدار جمعی از پیشکسوتان موسیقی با استاد گلپا

هیچ نظری موجود نیست: