۱۳۹۳ آبان ۲۰, سه‌شنبه

مرتضی احمدی باز هم «صدای طهرون» را درمی آورد

مجموعه سوم ضربی خوانی های مرتضی احمدی با عنوان «صدای طهرون» اوایل زمستان منتشر خواهد شد.

مدیر مرکز موسیقی «بتهوون» با اعلام این مطلب به ایسنا، گفت: مجموعه ضربی خوانی های مرتضی احمدی که در سال 88 با 106 قطعه موسیقی ضبط شد، سال 91 با عنوان «صدای طهرون (توپخونه)» و سال 92 با عنوان «صدای طهرون (شمس العماره)» هر سال در سالگرد تولد مرتضی احمدی به انتشار رسید و اکنون درصدد انتشار مجموعه ی سوم آن هستیم.
بابک چمن آرا ادامه داد: مجموعه ی سوم مانند گذشته، 13 قطعه دارد که بعضی از قطعات موسیقی تهرانی را که در حال فراموشی است، دربرمی گیرد. ابتدا در نظر داشتیم، این مجموعه همزمان با شب یلدا به بازار بیاید، اما به دلیل هم زمانی این شب با شهادت حضرت رسول اکرم (ص) انتشار با تأخیر همراه خواهد بود.
او درباره ی صدور مجوز برای این قطعات موسیقی نیز توضیح داد: وقتی سال 88 مجموعه ی ضربی خوانی های مرتضی احمدی را ضبط کردیم، هدف مان آرشیو کردن یک مجموعه ی غنی با 106 قطعه ی موسیقی بود. در سال 89 فقط 12 قطعه از این مجموعه مجوز گرفت و در دولت جدید هم تا کنون توانسته ایم، برای 30 قطعه مجوز بگیریم.
مرتضی احمدی برای اولین بار به سبک بیات تهران در پیش پرده ها آواز خواند و نیز اولین بار (سال ۱۳۲۲) ترانه ی «گلپری جون» را اجرا کرد که بسیار محبوب شد و به خاطر آن برای کار در رادیو تهران دعوت شد.

هیچ نظری موجود نیست: