۱۳۹۲ بهمن ۲۶, شنبه

فرامرز قریبیان: حدود 10 فیلم برای حضور در بخش مسابقه مناسب نبودند

فرامرز قریبیان داور جشنواره سی و دوم فیلم فجر عنوان کرد از میان آثار بخش مسابقه 10 فیلم مناسب حضور در این بخش نبودند و اگر مثل سال های قبل 22 فیلم در این بخش حضور داشتند، قضاوت بهتر می شد.

به گزارش مهر، فرامرز قریبیان عضو هیات داوری سی و دومین جشنواره فیلم فجر درباره حضورش در این دوره گفت: سال ها بود داوری را قبول نمی کردم چرا که مشکلات را می دانستم و مسائلی را که آخر هر دوره درباره داوران گفته می شود، دیده بودم اما به خاطر آقای رضاداد که به سینما حسن نیت دارد و برای پیشرفت آن حرکت می کند،  قبول کردم این دوره به عنوان داور در جشنواره حضور داشته باشم.


فرامرز قریبیان و مهدی فخیم زاده

وی ادامه داد: به طور طبیعی در جلسات هیات داوری هرکس نظراتی دارد اما به هر حال آنچه در پایان جلسات جمع بندی می شود ملاک است. مثلا اینکه بهترین فیلم دو انتخاب باشد و یا در بخش هایی دو سیمرغ داده شود یا اینکه در بخش بازیگر مکمل زن دو دیپلم افتخار داده شود نتیجه مباحث است.
قریبیان متذکر شد: در حوزه صدا هم صحبت زیادی شد که در نهایت قرار شد به یک فیلم برای صدابرداری و صداگذاری دو سیمرغ داده شود.
این بازیگر، تعداد فیلم های جشنواره سی و دوم را در بخش مسابقه زیاد عنوان کرد و گفت: حدود ۱۰ فیلم مناسب بخش مسابقه نبود و اگر مثل سال های قبل ۲۲ فیلم به این بخش راه پیدا می کرد قضاوت بهتر می شد.

هیچ نظری موجود نیست: