۱۳۹۵ فروردین ۲۲, یکشنبه

خالق ترانه «سلطان قلب‌ها» در بيمارستان بسترى شد

محمدعلى شيرازى، شاعر و ترانه سراى قديمى به علت مشكلات ريوى و گوارشى در بيمارستان بسترى شد.
به گزارش موسيقى ما، محمدعلى شيرازى، خالق بسيارى از ترانه هاى ماندگار و نوستالژيك موسيقى ايرانى، حدود دو هفته پيش به علت مشكلات ريه و دستگاه گوارش در بيمارستان مسيح دانشورى در خيابان دارآباد بسترى شده است كه به علت مقارن شدن آن با تعطيلات عيد نوروز، خانواده اين هنرمند ترجيح دادند اين خبر را روز گذشته اعلام كنند و به اين ترتيب جمعى از هنرمندان براى عيادت از اين ترانه سراى پيشكسوت به بيمارستان رفتند.
سيد عباس سجادى، مديرعامل فرهنگسراى نياوران كه روز گذشته به همراه جمعى از هنرمندان از جمله محمدعلى بهمنى، افشين يدالهى و... به عيادت شاعر رفته بود، درباره وضعيت جسمى و بيمارى او به «موسيقى ما» مى گويد: «محمدعلى شيرازى به علت مشكلات تنفسى و گوارشى در بيمارستان بسترى شده كه طى صحبت هايى كه با پزشك معالج او داشتم متوجه شديم مشكل تنفسى او تقريبا مديريت شده و روبه بهبودى است و بعد از آن بايد مشكل گوارشى كه در زمينه كيسه صفرا است را برطرف كنند و احتمالا بايد به بيمارستان ديگرى منتقل شوند.»
محمدعلى شيرازى، شاعر و ترانه سراى قديمى است كه بسيارى از ترانه هاى ماندگار پيش و پس از انقلاب مثل «شكار» با مطلع «وقتى رسيد آهو هنوز نفس داشت...»، «زندونى»، «چرا نمى رقصى»، «سلطان قلب ها»، «آى آدماى مهربون»، «زير آسمان شهر» و ... با قلم او متولد شده اند. ترانه سراى پيشكسوت شهر ما كه در محله كاشانك تهران ساكن است، سال ها است كه ديگر كار نمى كند و جايش در فضاى ترانه سرايى معاصر خالى است.


محمدعلى شيرازى


محمدعلى شيرازى و محمدعلی بهمنی

هیچ نظری موجود نیست: