۱۳۹۴ آذر ۱, یکشنبه

سیروس الوند: فیلمسوزی در سینمای ما مد شده است

متأسفانه فیلم‌ها فرصت و حق کافی برای اکران طولانی مدت را ندارند و زودتر از موعد و آن چیزی که سال‌های قبل شاهد آن بودیم، از روی پرده برداشته می‌شوند.
سیروس الوند کارگردان سینما در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛  در خصوص وضعیت این روز‌های سینما گفت: متأسفانه سینما و اکران این روز‌های سینمای ما در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد و آن هم به این دلیل است که تعدد فیلم‌ها بالا و یک باره چندین فیلم را با هم اکران می‌کنند، طبیعی است که سینماها تقسیم می‌شود و فیلم‌ها فرصت و حق کافی برای اکران طولانی مدت را ندارند و متأسفانه زودتر از موعود و آن چیزی که سال‌های قبل شاهد آن بودیم از روی پرده برداشته می‌شوند، می‌توان گفت یک نوع اکران‌سوزی مد شده است.
وی در ادامه در مورد پیدایش ایده اصلی فیلم «این سیب هم برای تو» و دل مشغولی‌هایی که باعث ساخت این اثر سینمایی شده بیان کرد. فیلمنامه اولیه متعلق به نازنین فراهانی بود و یک ایده مرکزی داشت که من خیلی دوست داشتم البته نظراتی در مورد بازنویسی آن نیز داشتم که با همکاری فراهانی اتفاق افتاد اما مهمترین مسئله این است که من همیشه خانواده را به عنوان سلول و واحد اصلی جامعه قبول و برای من ارزش والایی دارد مواردی که امروزه سلامت، طراوت و اصالت خانواده را تهدید می‌کند، دغدغه من است و باعث آزار من می‌شود که فکر می‌کنم ایده اصلی فیلم همین بود.

سیروس الوند
الوند ادامه داد: حرف اصلی من در فیلم «این سیب هم برای تو» این است که می‌توان با تکنولوژی جلو رفت اما در این میان باید یک سری اصالت‌هایی که مختص زندگی ما ایرانی‌ها است را حفظ کرد، امیدوارم این فیلم در انتقال پیام موفق باشد و بتواند تلنگری به مخاطب، مردم و جامعه بزند.
الوند در خصوص جایگاه و نیاز فیلم‌های عاشقانه در سینمای ایران اظهار داشت: زندگی بدون عشق معنا ندارد، عشق به خدا، همسر، فرزند، میهن و... آدمی که عاشق نیست ناقص است عشق آدم را کامل می‌کند. در فیلم «این سیب هم برای تو» رگه‌هایی از عشق به اندازه‌ای که در جامعه وجود دارد را می‌بینیم متأسفانه عشق در جامعه ما کم شده که باید به آن بیشتر پرداخته شود.
کارگردان «پرتقال خونی» اظهار داشت: فیلم «این سیب هم برای تو» برای همه طیف از جامعه ساخته شده و امیدوارم جذاب باشد اما متأسفانه در برهه بدی از زمان اکران این فیلم نمایش داده می‌شود.

هیچ نظری موجود نیست: