۱۳۹۴ مهر ۱۸, شنبه

سه نسل از «خواجه امیری»‌ها در کنسرت خواننده «پائیز، تنهایی»

موسیقی ما: خواننده آلبوم «پائیز، تنهایی» پنج سانس در شب‌های ششم، هفتم، هشتم، نهم و دهم مهر در تالار وزارت کشور روی صحنه رفت تا پس از مدت‌ها پذیرای نزدیک به پانزده هزار نفر از دوستدارانش در اجرای زنده باشد.
کنسرت احسان خواجه امیری آخرین کنسرت برگزار شده در سالن تالار وزارت کشور بود که پیش از حادثه آتش‌سوزی مهیب این سالن برگزار شد و حتی بخشی از دکور این برنامه و برخی از برگه‌ها و تجهیزات نوازنده‌های ارکستر این خواننده نیز در آتش‌سوزی این سالن طعمه حریق شدند.
پخش ویدئو کلیپ قطعه «ثانیه» آغازگر برنامه این خواننده بود و احسان خواجه‌امیری پس از ورود به صحنه قطعه «پائیز» را اجرا کرد تا ابتدای برنامه این خواننده، با حال و هوای پائیزی این روزها همسان باشد.
این خواننده که جمعی از بهترین نوازنده و موزیسین‌های حال حاضر کشور از قبیل هومن نامداری، هومن غفاری، احسان نی‌زن، همایون نصیری و ... را در ارکستر خود و کنارش می‌دید، در ادامه قطعاتی چون «این حقم نیست، عشق دوم، نابرده رنج، دریا هراس، بغض، دارم میام پیشت و...» را اجرا کرد و در بین اجرای این قطعات صحبت‌هایی را هم با دوستدارنش در سالن انجام داد.
خواجه‌امیری که در ابتدای بخش اول صحبت‌هایش با اشاره به حضور پسرش «ارشان» در ردیف اول کنسرتش گفت: «امروز پسرم ارشان هم در سالن حضور دارد و من حال خوبی بابت این اتفاق دارم. ما همچنان منتظر حضور استاد ایرج در سالن هستیم و پدر امروز کمی دیر کرده و ما هم نگرانش هستیم.» احسان خواجه‌امیری در ادامه با لبخند خاص خودش ادامه داد: « البته استاد چند وقتی هست که دیگر ما را تحویل نمی‌گیرند و کنسرت‌های ما را نمی‌آیند و اگر هم قرار باشد بیایند با تاخیر می‌آیند
دقایقی پس از گفتن این جملات، استاد ایرج با عصایی در دست وارد سالن شدند تا کل برنامه تحت‌تاثیر حضور این بزرگ مرد آواز ایران قرار بگیرد. تمام حاضرین در سالن به صورت ایستاده به تشویق و ادای احترام به استاد «حسین خواجه‌امیری» پرداختند و چراغ‌های سالن نیز به احترام حضور ایشان روشن شد. استاد ایرج، چند بار از همه حاضرین خواستند که بنشینند تا برنامه ادامه پیدا کند ولی تشویق‌ها همچنان ادامه داشت تا برای لحظاتی این کنسرت تحت‌تاثیر حضور چهره قدیمی آواز ایرانی قرار بگیرد.
احسان خواجه‌امیری پیش از آغاز مجدد برنامه اش رو به استاد از پدرش اجازه و رخصت خواندن خواست و گفت: «استاد اجازه می‌دهید من بخوانم؟» و استاد ایرج نیز با لبخند به این خواست پسرش پاسخ داد. او همچنین با اشاره به عصایی که در دست پدرش بودنیز با لبخندی گفت: «عصای بابا رو دیدم یاد خاطره‌ای افتادم که بد نیست برای شما هم تعریف کنم. با پدر در ماشین بودیم و من هم در خیالات خودم غرق بودم و پدر زده بود زیر آواز. نمی‌دانم چه شد که به یک‌اره به بابا گفتم: بابا شما هم صدای خوبی داری‌ها!. بابا همان لحظه با همین عصا چنان مرا زد که هنوز هم با دیدن این عصا استرس می‌گیرم
خواننده «عاشقانه‌ها» در بخش دیگری از برنامه‌اش ضمن ابراز همدردی با تمام بازماندگان فاجعه تاسف بار «منا» و درگذشت حجاج ایرانی، قطعه «ماه عسل» را به همه بازماندگان آنها تقدیم کرد و برای هموطنان درگشته اش، طلب آمرزش نمود.
تمام قلب من، نمی دونم، لحظه، دیوونگی دیگر قطعاتی بودند که این خواننده در کنسرتش اجرا کرد و لحظاتی پس از حضور استاد ایرج رو به حاضرین گفت: «امشب سه نسل از خواجه‌امیری‌ها، من ارشان و استاد در این سالن و در کنار شما هستیم و مفتخرم که در حضور مخاطبینی چون شما به اجرای برنامه می‌پردازم
در بخشی از برنامه احسان خواجه‌امیری ضمن تمجید از هومن نامداری رهبر ارکسترش بخش ویژه‌ای از کنسرت را با حضور یک ارکستر بادی مهمان اجرا کرد که مورد توجه زیادی قرار گرفت. در این بخش هومن نامداری چند قطعه محبوب احسان را با تنظیمی جدید برای ارکستر بادی با همراهی ارکستر اصلی اجرا کردند.
علیرضا افکاری، مهرداد نصرتی، دانیال عبادی، مهدی رحمتی، امیر عظیمی، زهرا عاملی، آرش پاکزاد، معین راهبر ،سام درخشانی و روزبه بمانی از جمله چهره‌هایی بودند که در اواسط برنامه وارد سالن شدند.
خواجه امیری در بخش دیگری از این کنسرت با معرفی «محمد اصفهانی» که در سالن اجرای برنامه حضور داشتند، از حاضران خواستند که این خواننده موسیقی کشور را به شکلی ویژه تشویق کنند و در ادامه درباره «محمد اصفهانی» گفت: «دکتر اصفهانی همیشه برای من محترم بوده‌اند و همیشه آثارشان را در تنهایی خودم می‌خوانم. ایشان جزو بزرگان حوزه موسیقی کشور است و برای من باعث افتخار است این الگوی همیشگی کاری‌ام، امشب در کنسرتم حضور دارند
مرتضی علی‌آبادی و همسرش صبا راد (مجری برنامه به خانه برمی‌گردیم) از دیگر مهمانان این برنامه بودند.
«خانه طرح و نقش مانیا» طراحی دکور این کنسرت‌ها را برعهده داشت.
هومن غفاری:درام/ همایون نصیری:پرکاشن/ احسان نی‌زن:ویلن/ مهراد هزارخوانی:گیتار بیس/ فرشید ادهمی:گیتار الکتریک و اکوستیک/ سیامک کریمپور:ترومبون/ علی ضرابی:ترومپت/ کامیارماندگاریان:ترومپت/ ارمن کشیشی:گیتار نایلون/ رونی باباخانیانس:کیبورد/ هومن نامداری:ساکسوفون،رهبر اکستر تنظیم کننده/ نوازندگان مهمان:/ بابک صفرنژاد:هارمونیکا/ کیمیا شعربافیان:ابوا/ ماه سیما فلاحی:فلوت/ میلاد عباسی:هورن/ نرگس تقی پور:هورن /بابک میردادیان :توبا نوازنده هایی بودند که به رهبری «هومن نامداری» ارکستر احسان خواجه امیری را تشکیل می دادند. نیما بیک (مدیر هماهنگی گروه)، علی نیکونیا (مدیر دفتر تولید و روابط عمومی موسسه آوای هنر) و علی جعفری (مدیر اجرایی) از دیگر عوامل برگزاری این کنسرت بودند.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

با سپاس فراوووون