۱۳۹۴ شهریور ۲۶, پنجشنبه

شجریان در تور «سرگشتگان عشق» می خواند

محمدرضا شجریان به همراه گروه شهناز به سرپرستی مجید درخشانی چهارم مهر در قونیه کنسرت برگزار می کند.
به گزارش ایلنا؛ شجریان پیش از این قرار بود در استانبول نیز به اجرای برنامه بپردازد که به دلایلی نامعلوم این برنامه لغو شد. اما برگزاری این کنسرت؛ نگرانی هایی که در این مدت به خاطر بیماری شجریان پیش آمده بود را برطرف می کند.
این کنسرت در قالب فستیوال موسیقی در قونیه به مناسبت تولد «مولانا» و به مدت یک هفته در culture park برگزار می شود. در سال های گذشته هنرمندانی چون فاطمه واعظی، پریسا، مجید خلج، کیهان کلهر به اجرای برنامه پرداخته اند.
کنسرت شجریان و گروه شهناز تحت عنوان تور جهانی «سرگشتگان عشق» انجام می شود. در این کنسرت یک قطعه از ساخته های خود شجریان با شعری از «سیمین بهبهانی» به نام «بانگ دهل» اجرا می شود، همچنین بخش اول این برنامه در شور و دشتی از ساخته های «سعید فرج پوری» است و بخش دیگر در راست پنجگاه، افشاری و ماهور از ساخته های مجید درخشانی اجرا می شود.
«صورتگر نقاشم» به همراه یک پیش درآمد و چهارمضراب از دیگر ساخته های درخشانی است که در این کنسرت اجرا می شود. دیگر قطعات این برنامه با آهنگسازی «سعید فرج پوری» و «مجید درخشانی» و با تنظیم «مجید درخشانی» روی اشعاری از حافظ، مولانا، باباطاهر، سایه، سیمین بهبهانی و فریدون مشیری است.

هیچ نظری موجود نیست: