۱۳۹۴ تیر ۶, شنبه

خاطره ها 440/ چگونه نوش آفرین با یک دست دو هندوانه برداشته است؟

قدیمی ها – چاپ شده در یکی از مجلات قبل از انقلاب: نوش آفرین با فریدون خشنود و آهنگساز معروف، همکار پرباری را آغاز کرده که اجرای ترانه های موفق پی در پی ثمره آن است.

از جمله این ترانه ها «عاشقم باش» است که «امل ساین» هم آنرا خوانده و اهل فن نظر داده اند که نوش آفرین ذوق و هنر بیشتری در اجرای آن ابراز داشته است. آهنگ دیگر که آهنگ تازه «نوش آفرین» است، «بخون، بخون» نام دارد که شعر آنرا اردلان سرافراز ساخته و آهنگ آن مثل سایر آهنگ های اول فریدون خشنود است. این ترانه برای شوی فرخزاد ضبط شده است.
در ضمن مدتی نوش آفرین و سعید راد یک «زوج سینمایی» بشمار می آمدند، اما در مورد ادامه آن در این هفته، نوش آفرین به خبرنگار ما گفت: شخصیت های سینمایی که من و سعید راد ارائه گر آن بودیم، ایجاب می کرد که بات هم بازی کنیم اما این دلیل یک دوستی غیر متعارف و خارج از حد معمول بین ما نبوده است. درست است که فیلم های مشترک ما قبول عامه یافت و با استقبال روبرو شد، اما اگر پیشنهاد بازی در هر فیلمی بشود که بازیگر آن سعید راد نباشد، در صورتی که موضوع فیلم و هنر بازیگر مورد قبولم باشد، فوری پیشنهاد بازی در آن را خواهم پذیرفت و هرگز شرط من، حضور سعید راد برای شرکت در فیلم نیست.

نوش آفرین از هنرمندانی است که هم در سینما و هم در خوانندگی استعداد نشان داده و خوب درخشیده و بر خلاف آن ضرب المثل معروف، به یاری استعدادش، با یک دست دو هندوانه برداشته است.


هیچ نظری موجود نیست: