۱۳۹۴ اردیبهشت ۴, جمعه

امین الله رشیدی: 90 ساله شدم اما باور نمی کنم

من امروز 90 ساله شدم، اما باور نمی کنم. احساس من یک جور دیگر است. به شما توصیه می کنم، همیشه خود را یک کودک فرض کنید. قلب کودک صاف و بی شیله پیله است.

چهارم اردیبهشت ماه تولد امین الله رشیدی است که در زمینه ی آواز ایرانی و آهنگسازی سابقه ی زیادی دارد.
این هنرمند به مناسبت زادروزش به ایسنا گفت: اگر آدم همیشه خودش را کودک فرض کند، صفحه قلبش سپید می ماند. این گونه آدم افکار بد را به قلبش راه نمی دهد.


امین الله رشیدی

او درباره ی آرزویش در 90 سالگی گفت: آرزوی من صلح و زندگی خوب برای همه ی مردم ایران و مردم دنیا است؛ اما یک آرزوی شخصی هم دارم که آن انتشار کتابم است. بیش از 8 سال است که این اثر مجوز انتشار نمی گیرد. در دولت «تدبیر و امید» عواملی جلوی انتشار کتابم را می گیرند.
رشیدی همچنین بیان کرد: موسیقی ما آشفته شده و به قول فرهاد فخرالدینی، خلاقیت از بین رفته است. از دهه های 30 و 40 تنها کسی که باقی مانده و دستش پر است، من هستم. 50 آهنگ ساخته شده با شعر بهترین شاعران معاصر را دارم. بیایند این آثار را از من بگیرند و جوان ها از آن استفاده کنند. هنرمند می خواهد پیش از آن که از این دنیا کوچ کند، آثارش عرضه شود، اما متأسفانه انگار هنر با مسائل دیگری آلوده شده است.
امین الله رشیدی متولد سال 1304 است. او در مدت فعالیتش در رادیو ایران حدود 120 آهنگ ساخت و اغلب ساخته هایش توسط ارکسترهای شماره ۱ و ۲ رادیو ایران اجرا شدند.

هیچ نظری موجود نیست: