۱۳۹۳ دی ۸, دوشنبه

ماریو تقدسی: جوانان ایرانی، خوش صدا اما تنبل اند

ماریو تقدسی (خواننده ی بین المللی پاپ، کلاسیک) به زودی به تهران سفر می کند و چند مسترکلاس آواز برای علاقه مندان برگزار خواهد کرد.

این خواننده ی مقیم آلمان در گفتگو با ایسنا، درباره ی برنامه ی این روزهایش اظهار کرد: اول ژانویه کنسرت بزرگی به مناسبت سال جدید میلادی با یک ارکستر برگزار و پس از آن، یعنی اواسط دی ماه به تهران سفر خواهم کرد.
او ادامه داد: قرار است، چند مسترکلاس در شهرهای مختلف ایران مانند شیراز، اصفهان، رشت و کرج داشته باشم و پس از نوروز 94 نیز در خدمت هنرجویان تهرانی خواهم بود، اما برنامه ای برای کنسرت در تهران ندارم.


ماریو تقدسی

تقدسی با بیان این که آخرین کنسرتم در تهران انرژی زیادی از من گرفت، گفت: ترجیح می دهم، در شرایطی در ایران کنسرت داشته باشم که همه چیز مهیا باشد و سنگ اندازی نشود. من به انضباط اهمیت زیادی می دهم و دوست دارم در شرایطی ایده آل روی صحنه بروم.
این هنرمند که سابقه خوانندگی در اپرای وین را دارد، درباره برگزاری مسترکلاس در تهران، اظهار کرد: جوانان ایرانی، بسیار خوب، با استعداد و خوش صدا هستند؛ اما متاسفانه تنها مشکل شان این است که تنبلی می کنند. من از آن ها می خواهم قطعات بیشتری را تمرین کنند و زبان های دیگر را یاد بگیرند.
این شاگرد لوچیانو پاواروتی خواننده ی مشهور اپرا اضافه کرد: من با چهار زبان انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و فرانسوی به این بچه ها آموزش می دهم و همیشه به آن ها می گویم، هرچه بیشتر تلاش کنید، بهتر است. من هم می توانم تجربه ی 34 سال اجرای صحنه ای خود را در اختیارشان قرار دهم. می خواهم تا زمانی که انرژی دارم، هرچه می توانم را به جوانان کشورم آموزش دهم. من دوست دارم، این جوانان پیشرفت کنند.
ماریو تقدسی از خوانندگان مطرح اپرا و از شاگردان لوچیانو پاواروتی (خواننده تنور مشهور ایتالیایی) است. او در اپرای وین نیز خوانندگی می کند و سال گذشته با همراهی هانیبال یوسف کنسرتی را در تهران روی صحنه برد که با استقبال مخاطبان مواجه شد.

هیچ نظری موجود نیست: