۱۳۹۳ خرداد ۲۰, سه‌شنبه

علی نصیریان و هادی مرزبان به دادگاه احضار شدند

هادی مرزبان که اجرای نمایش اش متوقف شده است، 18 خردادماه همراه با علی نصیریان بازیگر نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ« در دادسرا حاضر شد اما هنوز هیچ تصمیمی درباره ادامه اجرای این نمایش اتخاذ نشده است.

این کارگردان تئاتر که از دو روز قبل سکوت کرده است با تایید حضورش در دادسرا به ایسنا، گفت: امروز من و آقای نصیریان در دادگاه فرهنگ و رسانه حاضر شدیم و قرار است 19 خرداد ماه هم من به تنهایی در این دادسرا حضور پیدا کنم.
در حالی که مدیران زیر مجموعه وزارت ارشاد درباره دلایل توقف اجرای نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» به کارگردانی هادی مرزبان سکوت کرده اند، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه یک برنامه اعلام کرد که این نمایش توسط بخشی از قوه قضائیه توقیف شده است.
نمایش «تانگوی تخم مرغ داغ» نوشته زنده یاد اکبر رادی است که گفته می شود اجتماعی ترین نمایش نامه اوست.
این نمایش با کارگردانی هادی مرزبان و بازی بازیگرانی همچون علی نصیریان، فردوس کاویانی، فرزانه کابلی، امین زندگانی، پریسا مقتدی، مهدی عبادتی، لیلا برخورداری و... در تالار وحدت روی صحنه بود.
اجرای این اثر نمایشی بعد از 33 اجرا در این تالار متوقف شد. نمایش نام برده روز 16 خردادماه از اجرا بازماند و هنوز مشخص نیست اجرای آن ادامه پیدا می کند یا نه.
رئیس شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی پیش از این در گفت و گویی مفصل تاکید کرده بود که این وزارت خانه پای مجوزهای خود می ایستد و قرار نیست مشکلی متوجه هنرمندان بشود.
این در حالی است که هادی مرزبان و علی نصیریان به تنهایی بدون حضور مسوولان مرکز هنرهای نمایشی که به این نمایش مجوز دادند، در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شدند.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

یکی از دستاوردهای بزرگ ومهم تاریخ سدۀ اخیر ایران که ازانقلاب مشروطیت آغاز گردیدونهایتاً به تصویب واجرا درآمد - اصل تفکیک سه قوۀ مقننه وقضائیه ومجریه بود که امروزه به دلایل مختلف زیر پا گذاشته می شود .
چرا قوۀ قضائیه در کار وزارت فرهنگ وارشاددخالت می کند. مگر مثلاً وزیر ارشاد می تواند در قضاوت قاضی هادخالت کرده و اعمال قدرت کند ؟

جناب قوه قضائیه چرا قوانین مصوب خودتان را زیر پا می گذارید ؟