۱۳۹۲ اسفند ۶, سه‌شنبه

پروانه معصومی: باندبازی آفت سینما شده است

پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون از آسیب هایی چون باندبازی، حذف برخی چهره ها و سیاست زدگی عرصه هنر و سینما سخن گفت.

پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با مهر با انتقاد به شرایط فعلی سینما گفت: متاسفانه شرایط فعلی سینما به گونه ای است که نمی توان به بهبود آن در آینده نزدیک امیدوار بود. ما باید راه و روش های درستی در عرصه سینما می دیدیم که متاسفانه شاهد آن نیودیم.
وی در پاسخ به اینکه این روش های نادرست که به زعم وی در سینما باب شده است چیست؟ بیان کرد: معتقدم باندبازی در سینما به اوج خود رسیده است و این اتفاق به راه های عجیب و غریبی دنبال می شود.
وی گفت: یک عده از افراد در سینما وجود دارند که همیشه هستند و در این عرصه بی چون و چرا فعالیت می کنند و این باعث شده برخی از سینماگران که شایستگی های لازم را هم دارند در طول سال های مختلف به تدریج از عرصه سینما حذف شوند.
معصومی با اشاره به اینکه سینما هم مانند سایر حوزه های فرهنگی سیاست زده شده است، توضیح داد: فرهنگ و هنر به خصوص سینما در همه جای دنیا جایگاه ویژه ای دارد و حتی برای طرح مسائل سیاسی در عرصه فرهنگ تعریف خاص خود را دارند. آنها مثل ما همه مسائل را با هم قاطی نمی کنند.
وی درباره فعالیت های آتی خود گفت: مراحل پایانی ساخت فیلم مستند «مادر یک قهرمان» در حال انجام است. آنچه مرا ترغیب کرد تا فیلم مستند «مادر یک قهرمان» را بسازم بی تابی یک قهرمان کشتی گیر از مریضی مادر و دست و پنجه نرم کردن وی با مرگ بود. به این معنا که رابطه مادر رضا سوخته سرایی کشتی گیر برجسته کشورمان با این پهلوان ایرانی بسیار عجیب و دوست داشتنی است.
به تازگی در فیلم سینمایی «ترانه شرقی» به کارگردانی احسان صدیقی بازی کرده ام. این فیلم درباره قصه احمد و رخساره است که سال ها با هم زندگی کرده و در اثر یک اتفاق رخساره دچار فراموشی شده و احمد از او پرستاری می کند. همچنین به تازگی در تله فیلمی به کارگردانی محمود معظمی بازی کرده ام.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

با درود به سایت خوب فدیمیها

جای تعجب هست که این خانم هم گله مند هست،ایشون که در حضور رهبر،واسه رهبر نفسش رو هم میداد،سخنرانی او در حضور رهبر را بسیاری دیده اند و واقعا آیا میتوان به این خانم هنرمند گفت؟