۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۵, چهارشنبه

یادمان «فرامرز پایور» برگزار می‌شود

مراسم یادبود هشتاد و چهارمین سال تولد زنده یاد «فرامرز پایور» نوازنده پیشکسوت سنتور جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
به گزارش موسیقی ایرانیان، ویژه برنامه هشتاد و چهارمین سال تولد زنده یاد فرامرز پایور نوازنده پیشکسوت سنتور ساعت ۱۹ روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و اجرای چند برنامه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
دو نوازی سنتور و تمبک با هنرمندی سیاوش آریا منش و سعید حسین پور و وحید تهرانی آزاد، بهزاد حاجی حسینی، تکنوازی سنتور با هنرمندی پیمان آذر مینا، پخش کلیپ و سخنرانی تعدادی از هنرمندان پیشکسوت موسیقی از جمله برنامه های مراسم یادبود فرامرز پایور است.

فرامرز پایور

فرامرز پایور ۲۱ بهمن سال ۱۳۱۱ در تهران متولد شد. وی در سن ۱۷ سالگی آموزش موسیقی را نزد استاد ابوالحسن صبا آغاز کرد و ظرف مدت شش سال ردیف موسیقی را فراگرفت. سال ۱۳۴۱ برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و موفق به کسب دانشنامه در رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه کمبریج شد. پایور نزد استادانی چون عبدالله دوامی، موسی معروفی، نور علی خان برومند به فراگیری ردیف درویش خان و ردیف میرزا عبدالله پرداخت و هارمونی و کمپوزیسیون را در کلاس استاد امانوئل ملیک اصلانیان آموخت.

هیچ نظری موجود نیست: