۱۳۹۴ آذر ۲۸, شنبه

فرهاد فخرالدینی از پرتره‌های برادرش دیدن کرد

موسیقی ما: فرهاد فخرالدینی آهنگساز و رهبر ارکستر موسیقی ملی در نمایشگاه برادرش فخرالدین فخرالدینی حضور پیدا کرد.
وی عکس‌های خودش را دید و به ستایش از فعالیت‌های هنری برادری پرداخت که می‌گوید می‌داند در تمام این سال‌ها برای هنرش تا چه اندازه زحمت کشیده است.
این موسیقی‌دان بعد از بازدید از آثار نمایشگاه برادرش گفت: من در طی هفتاد سال زندگی شاهد سخت کوشی‌ها و فعالیت‌های عاشقانه برادرم بودم و دیده‌ام که او چگونه در حوزهٔ فرهنگ و هنر فعالیت می‌کند. اینکه چقدر سخت کوش بود و چقدر با عشق کار می‌کرد. شما در آثار او عشق و سخت‌کوشی را می‌توانید درک و دریافت کنید. تعداد معینی پرتره در این فرهنگسرا به روی دیوار رفته است در حالی که تعداد آثار او صد برابر این مقدار است. جمع اوری این همه کار اصلا ساده نیست. او انسان فعالی است که مفهوم زندگی را به خوبی درک کرده و به کارش واقف است. آیندگان قطعا کار‌های او را قضاوت می‌کنند و امیدورام در آینده آثار دیگر او هم رونمایی شود.

فخرالدین فخرالدینی

وی که در خرداد ماه سال جاری رهبری ارکستر موسیقی ملی ایران را بعد از یک وقفه پنج ساله مجددا به دست گرفت عشق را لازمه کار یک هنرمند عنوان کرد و گفت: هنرمند در گذشته حرفش را با دلش می‌زد و اثرش را با حسی که از درون می‌جوشید، خلق می‌کرد. اتفاقی که امروز کمتر روی می‌دهد. فعالیت‌های فیزیکی نسبت به گذشته خوب شده و کار‌های بسیاری خلق می‌شود، ولی حرفی که از دل بر می‌آید یعنی‌‌ همان عاشقانه کار کردن حلقه گمشده‌ای است که نایاب شده است. نمی‌دانم شاید عشق در گذشته معنا و مفهومی داشت که امروزه عوض شده است. عشق باید در وجود هنرمند باشد. در تمام آثار هنری می‌بینید که هنرمندان یک جوری عاشق هستند، این عشق واقعی است.
فخرالدینی ادامه داد: در تمام ادبیات ما همه از دوست داشتن و عشق حرف می‌زنند. اگر این مفاهیم را از ان‌ها خارج کنیم از این دیوان‌ها چیزی باقی نمی‌ماند. اینکه ترانه قدیم به دل شما می‌نشیند برای این است که سراینده شعر عاشق و دلداده بوده. از این رو وجود کسانی چون فخرالدین فخرالدینی بسیار با ارزش است و باید نسل جوان از چنین کسانی چیز‌های بسیاری بیاموزند.
نمایشگاه پرتره‌های عکس و نقاشی استاد فخرالدین فخرالدینی از ٢٢تا ٢۴ آذرماه در فرهنگسرای نیاوران دایر بود و بسیاری از شخصیت‌های برجسته فرهنگی و هنری از این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

هیچ نظری موجود نیست: