۱۳۹۴ اردیبهشت ۲۳, چهارشنبه

نوه زنده یاد مرتضی احمدی: پدربزرگم عاشق بودن کنار مردم بود

نوه زنده یاد مرتضی احمدی با اشاره به خاطرات خود از این هنرمند بیان کرد که او حتی وقتی حال جسمی مساعدی نداشت در مراسم های مختلف شرکت می کرد تا با مردم در ارتباط باشد.

بهرنگ بقایی در گفتگو با مهر درباره پدربزرگش زنده یاد مرتضی احمدی بیان کرد: هرچقدر بخواهم درباره وجه هنری پدربزرگ صحبت کنم، گزاف گفته ام چراکه او روحیه اجتماعی و مردمی بسیار بالایی داشت و همین امر باعث می شد که اقشار مختلف جامعه دوستش داشته باشند.


مرتضی احمدی

وی ادامه داد: پدربزرگ فردی جامع الاطراف بود و در زمینه های مختلف فعالیت داشت و نکته قابل توجه این است که با توجه به فعالیت های گسترده اش، زندگی خانوادگی او از ارتباط بالایی برخوردار بود. این مساله ای است که نه تنها من که سی و اندی سال است که با او زندگی کرده ام، می گویم بلکه مادرم هم که حدود ۵۷ سال در کنارش بوده است اعتراف می کند.
 بقایی با اشاره به خاطراتش بیان کرد: مادربزرگم خیلی زود فوت کرد و مادرم از ۱۳ سالگی توسط پدربزرگم بزرگ شد. او وقتی برایمان صحبت می کند حتی یک خاطره بد هم از پدربزرگ در ذهن ندارد. مرتضی احمدی همیشه پدرانه رفتار کرده است و ما خاطرات شیرینی از او در ذهن داریم.
نوه زنده یاد احمدی سپس به گستره فعالیت های مختلف پدربزرگش اشاره و عنوان کرد: همیشه برای من سوال بود که پدربزرگ از ۲۴ ساعت در روز چقدر وقت اضافه می آورد که ورزش می کرد، به کارهای هنری از جمله رادیو، تئاتر، تلویزیون، سینما و دوبله می پرداخت، شغل دولتی خود را با سابقه ۳۵ سال حفظ کرده بود، فوتبالش را پیگیری می کرد، کتاب می نوشت و موسیقی کار می کرد.
وی افزود: با تمام این فعالیت ها، او معاشرت های خود را هم داشت و زندگی خانوادگی خود را به خوبی مدیریت می کرد و من به شخصه نمی توانم چنین هماهنگی در زندگی و کار را درک کنم.
بقایی همچنین گفت: خوشحالم که تا پدربزرگ زنده بود اهالی هنر قدردانش بودند. پدربزرگ با برگزاری این گونه مراسم ها حال خوبی پیدا می کرد و همیشه سعی می کرد در آنها حضور پیدا کند. به یاد دارم حتی یک بار که حالش بد بود، اصرار کردیم در مراسم شرکت نکند اما نپذیرفت و گفت: «زشت است، مردم فکر می کنند تحویلشان نمی گیرم.» به یاد دارم در آن مراسم صندلی به دست پشت سر او راه می رفتیم ولی حاضر نبود حتی روی صندلی بنشیند.
وی در پایان یادآور شد: خوشحالم که بزرگداشت زنده یاد مرتضی احمدی در جشنواره «فیلم شهر» برگزار می شود. مطمئنم که اگرچه پدربزرگ در میان ما حضور ندارد اما روحش در این مراسم حاضر خواهد بود و شاد می شود.

هیچ نظری موجود نیست: