۱۳۹۳ بهمن ۲۸, سه‌شنبه

«آتقی» حالا می خواهد بخندد

بازیگر نقش به یادماندنی آتقی در سریال قدیمی «آیینه عبرت» از حال این روزهایش اظهار رضایت کرده و خدا را شکر می کند که مردم هنوز هم دوستش دارند و آتقی خان «آیینه عبرت» را خوب می شناسند.

جواد گلپایگانی در گفتگو با ایسنا ابتدا از مردم که همواره به کاراکتر به یادماندنی آتقی اظهار محبت می کنند، تشکر می کند و می گوید: خدا را شکر اوضاع و احوالم خوب است و این روزها از همه بیشتر بابت این خوشحالم که هنوز هم مردم مرا می شناسند و از روزی که از زندان آزاد شدم وقتی مرا بیرون می بینند، از آزادی ام اظهار خوشحالی می کنند. من از همه آن هایی که هنوز دوستم دارند سپاسگزارم. همین که مردم مرا دوست دارند برایم یک دنیا ارزش دارد.


جواد گلپایگانی

در ادامه وقتی از او سوال می کنیم آیا سریال «آیینه عبرت» را که اخیرا هم از تلویزیون پخش شد، تماشا می کردید؟ با ابراز خرسندی خاطرات آن دورانش را توصیف می کند و می گوید: سریال «آیینه عبرت» را در زندان نگاه می کردم. هنگام تماشای آن، همان احساسی را داشتم که سال ها پیش با کاراکتر «آتقی» مقابل دوربین رفتم. آن موقع خیلی جوان تر بودم و وقتی سریال را می دیدم یاد دوران جوانی ام می افتادم؛ یادش بخیر.
بازیگر نقش «آتقی» همچنین اظهار می کند: جای، جای سریال «آیینه عبرت» و نقش آتقی را به یاد دارم و حتی تمام صحنه های کار را فراموش نکرده ام. «آیینه عبرت» برایم سرتاسر خاطره بود اما بهترین خاطره ای که دارم این است که من نشدم آتقی، مردم مرا آتقی کردند و من از هم مردم تشکر می کنم.
وی سپس در پاسخ به اینکه در حال حاضر وقتش را چطور می گذراند؟ خاطرنشان می کند: در حال حاضر بیکار هستم و فقط به دنبال کارهای شخصی ام هستم و این بیکاری بر من فشار می آورد؛ البته اخیرا پیشنهاد بازی در یک تله فیلم داشتم که اعلام کرده اند از اول اسفند قرار است کار را شروع کنیم اما نمی دانم شروع شود یا خیر. در این تله فیلم یک نقش جدی به من داده اند که معتاد هم نیست. ولی من خودم دوست دارم پس از سال ها با یک نقش کمدی ظاهر شوم تا لبخند را به لب مردم بیاورم.
جواد گلپایگانی در پایان گفتگو از تهیه کنندگان و کارگردانان می خواهد که قدیمی ترها را کنار نگذارند.
وی می گوید: من اکنون 64 سال سن دارم. از تهیه کنندگان و کارگردانان خواهش می کنم ما را کنار نگذارند و راه را برای ما قدیمی ترها باز کنند تا بتوانیم باز هم در عرصه هنر کار کنیم؛ چراکه عشق ما دوربین، سینما و تلویزیون است.
جواد گلپایگانی بازیگر سال های دور سینما و تلویزیون ایران که به دلیل محکومیت های مالی در زندان به سرمی برد، با پیگیری و همکاری گروهی از نیکوکاران گلپایگانی و به همت ستاد دیه کشور پس از 14 سال حبس، 11 بهمن ماه امسال از زندان اوین آزاد شد.

هیچ نظری موجود نیست: