۱۳۹۳ بهمن ۱۱, شنبه

تجلیل از هوشنگ ابتهاج در جایزه شعر خبرنگاران

جایزه کتاب سال شعر خبرنگاران در نهمین دوره ی برگزاری خود، از یک عمر فعالیت شعری «امیرهوشنگ ابتهاج (ه.ا. سایه)» تجلیل می کند.

به گزارش ایسنا، جایزه ی کتاب سال شعر خبرنگاران طبق روند همیشگی، در این دوره نیز در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب) و «یک عمر دستاورد شعری»، منتخبان خود را معرفی می کند.
این جایزه در بخش یک عمر دستاورد شعری که پیش تر به شاعرانی چون عمران صلاحی، محمدعلی سپانلو، مفتون امینی، سیمین بهبهانی، جواد مجابی، یدالله رؤیایی و احمدرضا احمدی تعلق گرفته، در دوره ی نهم، از هوشنگ ابتهاج تجلیل می کند.


امیرهوشنگ ابتهاج

از این شاعر متولد 1306 در رشت، تاکنون آثاری چون «نخستین نغمه ها» 1325، «سهراب» 1320، «شبگیر» 1332، «زمین» 1334، «چند برگ از یلدا» 1334، «یادگار خون سرو» 1360 و «سیاه مشق» در سه شماره، منتشر شده است.
داوری آثار جایزه ی کتاب سال شعر «خبرنگاران» در نهمین دوره نیز در حال انجام است که در بخش کتاب سال، به بررسی کتاب های شعر منتشرشده در ایران (در سال 1392) می پردازد. در بخش ویژه نیز آثاری از شاعرانی که به هر دلیل تاکنون در ایران مجموعه  شعر منتشر نکرده اند اما به اندازه ی یک کتاب، شعر دارند، با آثاری از شاعران فارسی زبان از ایران (داخل و خارج کشور)، افغانستان و تاجیکستان در حال بررسی است.
دبیرخانه جایزه ی کتاب سال شعر «خبرنگاران» همچنین اعلام کرده طبق روال گذشته و برای جلوگیری از هرگونه شائبه، دو مجموعه شعر منتشرشده از علیرضا بهرامی - دبیر و عضو هیات داوران جایزه - که با نام های «غم صدای تو یعنی...» و «اصلا مهم که نیست» در سال 92 انتشار یافته اند، در چرخه ی داوری قرار نگرفته اند.

هیچ نظری موجود نیست: