۱۳۹۳ آبان ۲۲, پنجشنبه

هفتمین جایزه بیتا در دانشگاه استنفورد به ایرج پزشک زاد تعلق گرفت

ایرج پزشکزاد خالق شاهکار ادبی «دایی جان ناپلئون» به پاس یک عمر تلاش در زمینه ادبیات و طنز برنده جایزه ادبی فرهنگی بیتا در برنامه مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد شد.

«جایزه بیتا» عنوان تندیس و جایزه ای است که با حمایت و پشتیبانی بیتا دریاباری مدیر و موسس مرکز برابر پارس Pars Equality Center به چهره های برجسته فرهنگی و هنری ایران از سوی برنامه مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد اهدا می شود.
برنامه مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد که زیر نظر دکتر عباس میلانی اداره می شود یکی از مهمترین نهادهای فرهنگی علمی ایرانیان در شمال ایالت کالیفرنیا محسوب می گردد که به واسطه تلاش های انجام گرفته شده در این دانشگاه از درجه علمی و آکادمیک مقبولی در سطوح گوناگون برخوردار است.
در مراسم اهدای هفتمین جایزه بیتا، علاوه بر ایرج پزشکزاد، بیتا دریاباری و عباس میلانی، چهره های سرشناس هنری، علمی-دانشگاهی و تنی چند از مدیران رسانه های ایرانی حضور داشته اند.


ایرج پزشکزاد

در این مراسم که با استقبال خوب جامعه ایرانی ساکن شمال کالیفرنیا روبرو شد، ایرج پزشکزاد علاوه بر دریافت جایزه نفیس بیتا، به طنز خوانی و تعریف خاطره پرداخت که با استقبال گسترده حضار و خنده های توام با صدای کف زدن همراه بود.
جایزه بیتا پیش از این و در دوره های گذشته از سوی بیتا دریاباری و برنامه مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد به چهره های نامداری چون سیمین بهبهانی، محمدرضا شجریان، بهرام بیضایی و… اهدا شده است.

هیچ نظری موجود نیست: