۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۴, یکشنبه

اثر مشترک لطفی و دولت‌آبادی ممنو‌ع‌ است!

محمود دولت‌آبادی می‌گوید بداهه‌نوازی تار محمدرضا لطفی همراه با بداهه‌خوانی او از «کلیدر» سرانجام مجوز نشر نگرفت و منتشر نشد .
این نویسنده پیشکسوت درباره همکاری مشترکش با محمدرضا لطفی، استاد پیشکسوت تار که به‌تازگی از دنیا رفته است، به خبرنگار ایسنا، می‌گوید، بداهه‌نوازی و بداهه‌خوانی مشترک این دو از رمان سترگ «کلیدر» که سال‌ها پیش انجام و برای دریافت مجوز نشر به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارایه شده، در گرفتن مجوز نشر به مشکل برخورده و سرانجام منتشر نشده است. متن بازخوانی‌شده این رمان، با صدای محمود دولت‌آبادی و نوای تار محمدرضا لطفی، از اوایل سال 1383 برای کسب مجوز از سوی نشر ثالث به وزارت ارشاد رفته بود، اما سرانجام به گفته محمود دولت‌آبادی این اثر مجوز نشر دریافت نکرده و منتشر نشده است.
«کلیدر» مشهورترین اثر محمود دولت‌آبادی است که نخستین مجلد آن در سال ‌١٣٥٧ منتشر شد و دوره کامل آن، شامل ‌١٠ جلد در پنج مجلد، سال ‌١٣٦٤ در انتشارات فرهنگ معاصر به‌چاپ رسید.

۲ نظر:

شعله افشار گفت...

با سلام
گروه قدیمی ها

ببخشید که اینجا می نویسم

چه شده که نشریه را به روز نمی کنید ؟
هرچه سر می زنیم بی رغبتی گردانندگان را می بینیم !

الان ساعت 10 شب دوشنبه است ولی هنوز نشریه
نوشته یکشنبه
اگر خدای ناکرده مشکلی پیش آمده خب با خوانندگان تان درمیان بگذارید.
انشاالله که چیز مهمی نیست و بزودی حل می شود.

گروه قدیمی ها گفت...

دوست عزیز پوزش ما را بپذیرید زیرا بعضی از همکاران در قدیمی ها در مسافرت هستند به همین دلیل در انتشار مطالب گاهی به دلیل کمبود نیرو و نبود همکاران در این چند روز وقفه ایجاد می شود ولی به زودی قدیمی ها با تلاش بیشتر از گذشته کار خود را ادامه خواهیم داد..موفق باشید