۱۳۹۳ اردیبهشت ۱, دوشنبه

تالار وحدت از مرداد «باغ دلگشا» می شود / سعدی به صحنه می آید

نمایش «باغ دلگشا» به کارگردانی پری صابری از 6 اردیبهشت ماه وارد مرحله تمرین می شود تا از اوایل مرداد ماه در تالار وحدت روی صحنه برود.

پری صابری نویسنده و کارگردان تئاتر درباره آغاز تمرین های این اثر نمایشی به مهر گفت: فعلا در حال صحبت های نهایی با عوامل و بازیگران نمایش هستم چون از آنجاکه اجرای «باغ دلگشا» دو ماه به تاخیر افتاد ممکن است برخی از عوامل جذب کارهای دیگری شده باشند بنابراین قبل از اجرای تمرین ها لازم است تا از برنامه عواملی که قبلا برای حضور در نمایش ابراز آمادگی کرده بودند، مطلع شوم.
وی ادامه داد: از 6 اردیبهشت ماه تمرین های کار را آغاز خواهیم کرد. صحبت های اولیه ای با عدنان زینلیان برای طراحی لباس، رضا مهدی زاده برای طراحی صحنه داشته ام. احتمالا محمد حاتمی، علیرضا ناصحی، محمد احدی و شهرام نجاتی بازیگرانی خواهند بود که در این نمایش حضور دارند. محمد حاتمی قرار است در نقش سعدی بازی کند.
کارگردان «رستم و سهراب» درباره زمان اجرای نمایش توضیح داد: اول مرداد ماه نمایش «باغ دلگشا» را در تالار وحدت به صحنه می برم البته امکان دارد زمان اجرای نمایش با عید فطر همزمان باشد.
نمایش «باغ دلگشا» برگرفته از اشعار سعدی است و در آن به روایت زندگی این شاعر به نام و برخی از اشعار او پرداخته می شود.
صابری اجرای نمایش هایی چون «من از کجا، عشق از کجا» درباره زندگی فروغ فرخزاد، «من به باغ عرفان» درباره زندگی سهراب سپهری، «هفت شهر عشق» با الهام از عطار نیشابوری، «بیژن و منیژه»، «رستم و سهراب»، «شمس پرنده» و ... را در کارنامه دارد.

هیچ نظری موجود نیست: