۱۳۹۳ فروردین ۲۲, جمعه

مستند زندگی هنری حمید سمندریان و هما روستا به تدوین رسید

محمدعلی سجادی کارگردان سینما از آخرین مراحل تدوین فیلم مستند «حمید همای» که مروری بر زندگی هنری و شخصی زنده یاد حمید سمندریان و هما روستا است، خبر داد.

به گزارش مهر، محمدعلی سجادی کارگردان سینما درباره ساخت و تدوین این فیلم سینمایی به خبرنگار مهر گفت: ساخت این فیلم مستند از سی و دومین جشنواره فیلم فجر آغاز شد. در آن دوران یک نماهنگ 10 دقیقه ای برای هما روستا به منظور تقدیر از این هنرمند در جشنواره فجر ساختم و پس از نمایش این نماهنگ تصمیم گرفتم فیلم مستندی از زندگی هنری و شخصی زنده یاد حمید سمندریان و هما روستا بسازم.


زنده یاد حمید سمندریان و هما روستا

سجادی افزود: مستند «حمید همای» نوعی واگویه شخصی خود من است؛ چراکه همواره خودم را وامدار حمید سمندریان و هما روستا می دانم به همین دلیل سعی کردم با این مستند حق مطلب را نسبت به این دو بزرگوار ادا کنم.
این فیمساز با اشاره به اینکه این مستند آخرین مراحل تدوین را پشت سر می گذارد، بیان کرد: بخش دیگری از این مستند به زندگی هنری این دو هنرمند می پردازد زیرا زنده یاد حمید سمندریان و هما روستا از جمله پیشروان تئاتر مدرن هستند و من سعی کردم نوع فعالیت این دو بزرگوار را بررسی کنم.

سجادی در پایان گفت: چند طرح فیلمنامه سینمایی آماده کار دارم اما در حال حاضر تمام حواسم جمع تدوین و صداگذاری مستند «حمید همای» است.

هیچ نظری موجود نیست: