۱۳۹۲ اسفند ۱۲, دوشنبه

انتظار هشت ساله امین الله رشیدی

امین الله رشیدی گفت، کتابی از خاطرات و مقاله هایش را بیش  از هشت سال است برای چاپ در اختیار وزارت ارشاد قرار داده، اما هنوز مجوز نشر نگرفته است.

این خواننده و آهنگ ساز پیشکسوت درباره این کتاب با نام «ایران در رهگذر زمان» گفت: این کتاب شامل وقایع صد سال اخیر است که شامل تاریخ سیاسی، اجتماعی و هنری کشور می شود. همچنین شامل خاطرات شخصی من و خاطره هایی از شهرم کاشان است.
او درباره دریافت مجوز این کتاب اظهار کرد: این کتاب در ابتدا سال 84 از سوی نشر عطایی که پیش تر کتاب  دیگری از من را منتشر کرده بود، برای کسب مجوز ارائه شد. سه سال از مجوزش خبری نشد، بعد ما پیگیری کردیم و جلسه ای گذاشتند و گفتند کتاب مسائلی دارد که قابل چاپ نیست. من به آن ها گفتم این کتاب در واقع ادامه کتاب اول من است که منتشر شده است، آن ها گفتند اگر ما بودیم، آن کتاب هم مجوز نمی گرفت.
رشیدی در ادامه گفت: سال گذشته کتابم را به نشر مؤسسه اطلاعات دادم و آن ها هم استقبال کردند که کتاب را چاپ کنند. نشری باملاحظه و بااحتیاط چون اطلاعات مسلما هر کتابی را چاپ نمیکند و اکنون کتاب از سوی نشر اطلاعات برای دریافت مجوز ارائه شده است.
او افزود: دولت قبل عوض شد و دولت تدبیر و امید آمد. من در 31 شهریور نامه ای به آقای جنتی (وزیر ارشاد) نوشتم و گفتم ما از این دولت انتظار دیگری داریم و خواستار چاپ کتابم شدم، وزیر هم دستور رسیدگی داد. اصلاحیه هایی روی کار وارد شد و روز یکشنبه (11 اسفندماه) که با آقای شجاعی صائین (مدیر اداره کتاب) دیدار داشتم، ایشان گفتند کار من از سوی سه کارشناس در حال بررسی است و تا دو روز دیگر نتیجه را به من خبر می دهند. من تعجب میکنم که لازم است سه کارشناس کتاب من را بررسی کنند.
امین الله رشیدی زاده سال 1304 در کاشان، علاوه بر انتشار آلبوم های موسیقی، تا کنون کتاب های «عطر گیسو» (خاطره ها و نغمه ها) و از «کاشان تا کاناری» (جزایر قناری) (با مقدمه محمدابراهیم باستانی پاریزی) را منتشر کرده است.

هیچ نظری موجود نیست: