۱۳۹۳ فروردین ۵, سه‌شنبه

کنسرت مشترک ابی و گوگوش در لوس آنجلس هم برگزار می شود

دوستداران گوگوش و ابی دو خواننده محبوب و ماندنی به زودی در لوس آنجلس شاهد کنسرت مشترک این دو هنرمند خواهند بود.

به گزارش جوانان، اینکه گوگوش به تنهایی سالن های بین المللی را پر می کند و اینکه ابی هر بار با کنسرت هایش سالن ها را از جمعیت پر کرده شکی نیست، ولی وقتی این دو خواننده محبوب، تصمیم می گیرند به دوستداران خود در سراسر جهان، به مناسبت سال نو ایرانی هدیه بدهند چه هدیه ای بهتر از کنسرت مشترک شان.
ایندو به مناسبت سال نو در دبی اولین کنسرت مشترک خود را برگزار کرده و پیشاپیش با فروش بلیط رکوردی بی سابقه بر جای نهاده و اینک دوستداران فراوانشان، در سراسر جهان انتظار دیدارشان را می کشند ضمن اینکه به زودی لوس آنجلس، نیویورک، شمال کالیفرنیا، تگزاس، کانادا و اروپا شاهد این کنسرت ها خواهند بود.
اجرای آهنگ بهشت توسط گوگوش، گروه دیگری از مردم را به سوی گوگوش کشاند و اجرای آهنگ مشترک شان نوستالژی، همه را تحت تاثیر قرار داد.
در ادامه مجله جوانان با گروهی از دوستداران این دو خواننده محبوب گفتگو کرده که خواندنی است...
شبنم محبی (دانشجو): این برای من یک رویا بود که روزی گوگوش عزیزم با ابی عزیز در یک صحنه ظاهر شوند، من هیچان زده این کنسرت هستم، اگر حتی زودتر از لوس آنجلس، در هر ایالتی این کنسرت برگزار شود، من خودم را به آن کنسرت می رسانم، من گوگوش را به خاطر اجرای ترانه بهشت، ستایش می کنم به خاطر جسارت، قلب پاک و انساندوستی بی پایان اش.
مهران (تکنسین): من سال هاست به دیدار گوگوش عزیز به کنسرت های بزرگ اش می روم، ولی همیشه او را به تنهایی در صحنه ها دوست داشتم وقتی شنیدم این سری کنسرت بزرگ با ابی برگزار می شود، با همه وجود انتظار آن را می کشم. چون من صدای ابی را دوست دارم. وقار و شخصیت او را هم احترام می گذارم و مسلما این کنسرت ها دیدنی و با شکوه است، خصوصا از روزی که ترانه مشترک شان نوستالژی را شنیدم همه وجودم لرزید و همه وجودم پر از انتظار شد.
شاهرخ: دیدن دو سوپراستار بر صحنه یک کنسرت، یک رویداد هیجان انگیز است، من با توجه به شناختی به کار این دو سوپر استار دارم می دانم که در شب کنسرت های خود حادثه می آفرینند، چون گوگوش در طی این سال ها کنسرت های مستقل اش، رکورد برجای گذاشته و ابی نیز سالن را پر از جمعیت کرده است، بنابراین همکاری این دو در واقع برای شاد کردن دل دوستدارانشان به مناسبت سال نو ایرانی است و من مطمئن هستم که در کنسرت مشترک آنها، شما از ده ساله تا 90 ساله را خواهید دیدو این کنسرت ها در تاریخ برنامه های هنری چند دهه گذشته ثبت می شود و من آرزو می کنم روزی در ایران خودمان در صحنه های صد هزار نفره آنها را ببینیم.


ابی و گوگوش

کوین غفاری محصل دبیرستان: من در لوس آنجلس به دنیا آمدم و در طی این سال ها فقط به دیدار کنسرت های گوگوش و ابی و اندی رفته ام، و وقتی شنیدم قرار است گوگوش با ابی در کنسرت های مشترکی حضور داشته باشند با خودم گفتم همه دوستان امریکایی خود را به دیدار این کنسرت ها می برم تا شکوه کنسرت های ایرانی را ببینند و توانایی هنرمندان محبوب مان را، خصوصا وقتی من آهنگ بهشت را با مفهوم خاص انسانی اش از گوگوش شنیدم.
سوزان پیترسون (سکرتر): من یک امریکایی هستم، که حدود 14 سال پیش با یک ایرانی ازدواج کردم، جالب است بدانید که در سومین روز ازدواج مان شوهرم مرا به کنسرت گوگوش برد، من به راستی دچار حیرت شدم، اصلا باورم نمی شد با توجه به تبلیغات منفی درباره ایرانیان، من با چنین هنرمند بزرگی روبرو شدم که هیچ کم و کسری از مدانای و بریتنی اسپیرز بسیار جوان، سلین دیان نداشت. چه انرژی پایان ناپذیری دارد، چه حرکات زیبایی و چه لباس  و آرایش قشنگی، من هیچ کنسرت دیگر گوگوش را در کالیفرنیای جنوبی از دست ندادم و حتی فامیل خود را به دیدار کنسرت های گوگوش می برم و می بینم که چگونه دیدگاه شان نسبت به ایرانی تغییر می کند، جالب تر اینکه به مناسبت سیزدهمین سالگرد ازدواج مان شوهرم مرا به کنسرت ابی ببرد، باور کنید برجای مانده بودم، که چگونه این خواننده توانا و با سابقه با این همه انرژی، در صحنه با هزاران نفر رابطه برقرار می کند و هم صدا با مردم می خواند و خستگی را نمی شناسد.
سه روز پیش شوهرم مرا سورپرایز کرد و گفت یک حادثه پرهیجان در راه است، گوگوش و ابی به زودی در لوس آنجلس با هم روی صحنه می روند، من به راستی هیجان زده شدم، شاید نپذیرید اگر می گفتند جستین تیمبرلیک با بریتنی اسپیرز با هم می خوانند آنقدر خوشحال نمی شدم که از برنامه مشترک این دو خواننده ایرانی خوشحال شدم.
میترا شباویز (طراح لباس): من در خانه خود فقط از چند خواننده برجسته آهنگ گوش می دهم، که سرآمد آنها گوگوش و ابی و داریوش و امید هستند، ولی باور کنید بیش از 10 سال است با خود فکر می کنم آیا امکان دارد روزی گوگوش و ابی روی یک صحنه بخوانند؟ روزی که در جریان این کنسرت ها قرار گرفتم، چنان هیجان زده شدم که به خواهرانم در ایران زنگ زدم و گفتم ترا بخدا به دبی بروید کنسرت نوروزی گوگوش و ابی را ببینید و از همانجا با تلفن دستی تان، جزئیاتی از این کنسرت را برای من بفرستید.
من می دانم که کنسرت ابی و گوگوش در هر شهر و ایالت دیگری، بیش از یک بار خواهد بود، چون هر سلیقه ای هر سن و سالی بدیدار این کنسرت ها می رود، من قبول دارم که گوگوش به تنهایی و ابی نیز به تنهایی سالن های خود را پر می کنند، ولی کنسرت 2 نفره شان یک رویداد استثنایی است.
من با شنیدن آهنگ مشترک شان نوستالژی، دیگر صبرم لبریز شده و برای کنسرت آنها در لوس آنجس و یا حتی نیویورک و شمال کالیفرنیا روزشماری می کنم.
دکتر هوشنگ رمزی: من قبل از بازگشت دوباره گوگوش به صحنه، در اروپا شاهد یک سری کنسرت هایی بودم، که با نام بزرگداشت گوگوش بود. ابی با مهارت و زیبایی خاصی آهنگ های خاطره انگیز گوگوش را می خواند. در هر صحنه ای با احترام از این اسطوره موزیک نام می برد و می گفت که جای او در صحنه ها خالی است اگر چه حتی سکوت 20 ساله او نیز شکوه خاص خود را داشت و اینک وقتی شنیدم که گوگوش با ابی روی صحنه می خوانند، با خود گفتم در این کنسرت خاطره انگیز جای خالی وجود ندارد چون می دانم که ابی با همان وقار خاص از گوگوش پیشگام حرف می زند. گوگوش همیشه فروتن و محترم از ابی هم زیبا سخن خواهد گفت.
ثریا ارجادی: یادم هست آن موقع ها که من فقط 14 ساله بودم، همه آهنگ های گوگوش را می خواندم، دلم می خواست روزی او را از نزدیک در صحنه ببینم، تا این شانس به من روی آورد و در لاس وگاس درست رو به روی این سوپراستار نشستم و به صدایش با همه جان گوش دادم، جالب اینکه همان روزها به دیدار کنسرت ابی هم رفتم و در یک لحظه با خودم گفتم چه می شد دو خواننده محبوب من، روزی با هم روی صحنه بروند و امروز من به آن آرزو رسیده ام.

۱ نظر:

ناشناس گفت...


نقل قول از مهمانی در تلویزیون صدای آمریکا:
مسعود کیمیاوی (شوهر پیشین گوگوش) نوشت که گوگوش را وزارت اطلاعات از ایران به آمریکا فرستاد و قرار بود هر هفته کنسرت برای گوگوش برپا کند!


ـ بدبختانه کمتر کسانی از ما این حقیقت تلخ را دریافت و به آن اشاره کرد. شاید کسانی هم گفتند و نوشتند ولی به حاشیه رانده شدند تا «نکته» بگوش مردم نرسد و طرح با موفقیت اجرا شود. و یا بخش بزرگی از مردم ما (اکثریت) نمیخواهند شک کنند ، پرس و جو کنند و حقیقت را خود بیابند! ـ

به گفتۀ شاملو: " سرنوشت مرا بتی رقم زد که دیگران اش می پرستیدند "!

ـ خوراک فکری ما را چه کسانی تدارک می بینند؟ در روز افکار ما را به چه چیزهایی مشغول میکنند؟ از خودش میپرسم: چرا بسادگی میشود ما مردم را با «آب نبات» کوچکی فریب داد و سرگرم بازی کودکانه کرد (2 بار)، در درون جنگ زرگری براه انداخت و لبخند زد و همزبان در میدانهای شهر، ماشین اعدام راه انداخت و 600 نفر را در چند ماه گذشته آویزان کرد؟

ـ ممنون از همۀ شما