۱۳۹۲ اسفند ۱۱, یکشنبه

علت لغو کنسرت ایرج اعلام شد

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نبود صداقت از سوی گروه عقیق مبنی براستفاده از حسین خواجه امیری (ایرج) بدون کسب مجوز قبلی موجب لغو اجرای این گروه در تالار اندیشه شد.

پیروز ارجمند افزود: گروه عقیق قرار بود روز 18 اسفند ماه در دو سانس در تالار اندیشه به صحنه برود. برای این گروه مجوز اجرای به خوانندگی کامران صفاری صادر شده بود اما آنها حسین خواجه امیری را اضافه کرده بودند.
ارجمند افزود: این در حالی است که قرار بود این گروه موسیقی از خواجه امیری (ایرج) در حاشیه کنسرت تجلیل کند، اما در تبلیغات به دور از صداقت نام وی به عنوان خواننده گروه ذکر شده بود که با مجوز قبلی گروه در تناقض بود.
این آهنگساز خاطرنشان کرد: اعتماد متقابل هنرمندان و مسئولان در اولویت دفتر موسیقی قرار دارد اما اقداماتی که از لحاظ اخلاقی و حقوقی دفاعی ندارد برای ما قابل گذشت نیست.
وی تصریح کرد: در پیامک هایی که توسط شرکت توزیع کننده بلیت نیز ارسال می شد، این گونه عنوان شده که کنسرت ایرج لغو شده است که همین نشان می دهد که گروه نام این خواننده را برای فروش بیشتر بلیت استفاده کرده است.
ارجمند ادامه داد: دفتر موسیقی اهل تعامل و همکاری است اما اگر فرد یا گروهی بخواهد از اعتماد ما سوء استفاده کند با برخورد جدی حقوقی روبه رو می شود.
وی خاطر نشان کرد: مخاطبان موسیقی باید به دفتر موسیقی حق بدهند که وقتی اعتماد متقابل نباشد برنامه ای لغو شود، این دفتر به عنوان متولی حمایتی، نظارتی و ارزشیابی سعی خود را می کند تا در کمترین زمان ممکن و با رعایت تمامی ضوابط قانونی و با حسن اعتماد، مجوزها صادر شود.
وی با بیان اینکه کوتاه شدن مدت زمان اخذ مجوز نیز در این مدت کوتاه نشان می دهد که همه چیز برپایه حسن اعتماد متقابل بوده، افزود: به همان نسبت نیز توقع دفتر از همه هنرمندان رعایت تمامی موازین اخلاقی و حقوقی است.
در اطلاعیه منتشره توسط گروه عقیق حسین خواجه امیری (ایرج) به عنوان خواننده میهمان این گروه در اجرای روز 18 اسفند معرفی شده بود.

هیچ نظری موجود نیست: