۱۳۹۴ آبان ۲۶, سه‌شنبه

مسترکلاس انوشیروان روحانی در شیراز

در ادامه برگزاری مسترکلاس های «انوشیروان روحانی» در شهرهای مختلف ایران، او این روز ها در «شیراز» مشغول برگزاری این کلاس ها با هدف پرورش افراد مستعد است.
این آهنگساز و نوازنده نامی پیانو، مدتی است که در شهرهای مختلف ایران کلاس ها و مس تر کلاس های پیانو برگزار می کند و به تازگی مسترکلاسش در «مشهد» به اتمام رسیده و هم اکنون در «شیراز» مشغول برگزاری این کلاس هاست. اصفهان، رشت و تبریز از دیگر شهرهایی است که او این مسترکلاس ها را برگزار کرده است. انتقال اطلاعات و تجارب فنی به نوازندگان پیانوی داخل ایران از جمله مهم ترین اهدافی است که او در برگزاری این کلاس ها به دنبال آن است، ضمن آنکه او به صورت دوره ای این کلاس ها را اداره می کند. هنرجویان برای دسترسی به نت آثار و ساخته های استاد انوشیروان روحانی می توانند در داخل و خارج ایران به سایت هایی چون www.anoushirvanrohani.ir (ایران) و www.anoushirvanrohani.com (خارج از ایران) مراجعه کنند.
این آهنگساز علاوه بر آنکه در سال های اخیر به عنوان آهنگساز با ارکسترهای معروف جهان همکاری نزدیکی داشته است، همواره ارزش بسیاری برای آموزش قایل بوده است، به همین خاطر سال ها پیش با هزینه شخصی مدرسه ای در روستای کلش تر واقع در شهر رودبار استان گیلان احداث کرد. او همچنین یکی از آهنگسازان معاصر است که بیش از پانصد آهنگ است و اولین بار در سال ۱۳۴۶ توسط او ساز «ارگ» به ایران آورده  شد.
از آخرین آثار او می توان به آهنگ «Maybe I Maybe You» از آلبوم Unbreakable گروه اسکورپینز اشاره کرد که حاصل همکاری روحانی با این گروه در اواخر سال ۲۰۰۰ است. قطعه «Maybe I Maybe You» در سال ۲۰۰۳ در آخرین اجرای این گروه معروف در «راک هال» (ROCK HALL) آلمان اجرا و باعث شد این گروه علاوه بر این قطعه، یک قطعه دیگر را در آلبوم جدید خود از «روحانی» خواستار باشند. نکته جالب توجه در این قطعه استفاده از تم های ایرانی است که در زمان انتشارش درجدول تاپ تونتی (TOP ۲۰) در رده نهم قطعات موسیقی دنیا قرار گرفته است.

هیچ نظری موجود نیست: