۱۳۹۴ مهر ۱۱, شنبه

مراسم تشییع عبدالرحیم جعفری برپا می‌شود

برنامه مراسم تشییع پیکر و ترحیم عبدالرحیم جعفری اعلام شد.
غلی دهباشی به خبرنگار ایسنا گفت: مراسم تشییع پیکر عبدالرحیم جعفری دوشنبه 13 مهرماه ساعت 9 صبح از ابتدای خیابان فخررازی واقع در خیابان انقلاب و روبه‌روی دانشگاه تهران برگزار می‌شود و پیکر این پیشکسوت نشر کشور در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.
او افزود: همچنین مراسم ترحیم عبدالرحیم جعفری روز چهارشنبه 15 مهرماه از ساعت 18:30 تا 20 در مسجدجامع شهرک غرب برپا می‌شود.
عبدالرحیم جعفری بنیان‌گذار و مدیر اسبق انتشارات امیرکبیر که نیمه‌شب گذشته در سن 96 سالگی درگذشت، از سوم مهرماه در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بیمارستان بستری بود و از شامگاه چهارشنبه نهم مهر به کما رفت.
جعفری متولد سال ۱۲۹۸ در تهران بود. او سال ۱۳۲۸ پس از ازواج با دختر برادر مدیر چاپخانه علی‌اکبر علمی، در اتاقی در طبقه دوم چاپخانه آفتاب، واقع در خیابان ناصرخسرو، انتشارات امیرکبیر را پایه‌گذاری کرد.
جعفری در سال‌های فعالیتش می‌کوشید تا در حوزه‌های مختلف، کاستی‌های موجود در زمینه کتاب را مرتفع سازد. از فعالیت‌ها و افتخارات او می‌توان به تأسیس چاپخانه بزرگ بخش خصوصی، ۳۰ سال خدمت به چاپ و نشر کتاب در مؤسسه انتشارات امیرکبیر، چاپ ۲۸۰۰ عنوان کتاب، تأسیس 12 کتاب‌فروشی و دریافت لوح تقدیر از «دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی اشاره کرد.
کتاب «در جست‌وجوی صلح» به خاطرات عبدالرحیم جعفری اختصاص دارد که سال 83 در دو جلد و 1224 صفحه در انتشارات روزبهان منتشر شد.
او در بین کتاب‌هایی که منتشر کرده، همچنین ناشر کتاب‌های طلایی برای کودکان در مؤسسه انتشارات امیرکبیر بوده است.

هیچ نظری موجود نیست: