۱۳۹۴ تیر ۲۰, شنبه

کوتاه از نعمت الله آغاسی به مناسبت سالروز تولدش + عکس

نعمت‌ الله آزموده معروف به آغاسی در 18 تیر ماه سال 1318  از پدری اصفهانی (شهر خورزوق از توابع اصفهان) و مادری دزفولی، در دزفول به دنیا آمد.
وی با خواندن آهنگ‌هایی مانند آمنه و لب کارون در کاباره های لاله‌زار تهران علاقه‌مندان زیادی پیدا کرد. از یادگاری‌های به‌یادماندنی او شیوهٔ رقص بندری اوست که با چرخاندن دستمالی سفید در دستش انجام می‌داد. وی پس از اجراهای موفقش در لاله‌زار نخستین خوانندهٔ لاله زاری بود که صدای او از رادیو و تلویزیون ملی ایران پخش شد.
از جمله ترانه های به یاد ماندنی وی می توان لب کارون، آمنه، بت پرست و... را نام برد.
آغاسی به دعوت منوچهر نوذری به سینما راه یافت و در کارنامه سینمایی اش هشت فیلم را ثبت کرده‌است. این فیلم‌ها عبارت‌اند از: یکی خوش صدا، یکی خوش دست (۱۳۵۶)، خدا قوت (۱۳۵۶)، فراش باشی (۱۳۵۴)، بنده خدا (۱۳۵۳)، نعمت نفتی (۱۳۵۲)، فاتح دل‌ها (۱۳۵۱)، خیلی هم ممنون (۱۳۵۱)، ایوالله (۱۳۵۰).
نعمت الله آغاسی از دو ازدواج خود هفت فرزند و دو نوه دارد که یکی از فرزندانش به نام علیرضا اکنون به خوانندگی به سبک و سیاق پدرش مشغول است.
آخرین کنسرت نعمت الله آغاسی دو سال قبل از فوتش برای اولین بار پس از انقلاب اجازه یافت تا به تئاتر پارس در لاله زار، جایی که فعالیت هنری خود را آغاز کرده بود بازگردد و روی صحنه آواز بخواند. این برنامه چنان مورد استقبال قرار گرفت که مردم، لاله زار را بستند.
نعمت الله آغاسی در روز شنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۸۴ خورشیدی بر اثر سکته مغزی در سن ۶۶ سالگی در کرج درگذشت و در قبرستان امامزاده طاهر این به خاک سپرده شد.

نعمت الله آغاسی


نعمت الله آغاسی


نعمت الله آغاسی


نعمت الله آغاسی


پوری بنایی و نعمت الله آغاسی


سیدعلی میری و نعمت الله آغاسی


نعمت الله آغاسی و ابی


اندی و نعمت الله آغاسی

نعمت الله آغاسی


نعمت الله آغاسی


نعمت الله آغاسی

هیچ نظری موجود نیست: