۱۳۹۴ فروردین ۳۱, دوشنبه

سالار عقیلی در سوگ محمدرضا لطفی می خواند

آلبوم «قافله سالار عشق» به آهنگسازی مازیار شاهی با صدای سالار عقیلی در سوگ استاد محمدرضا لطفی منتشر می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هوای روی تو دارم، آینه شکسته، وداع، سرو سرافراز و طرحی از ویرانه های دور از جمله قطعات این آلبوم موسیقی هستند که بر روی اشعاری ازاستادان هوشنگ ابتهاج و شهریار ساخته شده اند. تمامی این آثار، پس از درگذشت استاد لطفی، ساخته و اجرا شده اند.


محمدرضا لطفی

در این آلبوم علیرضا جواهری سنتور و تمبک، هوشمند عبادی نی، صمد برقی کمانچه و کمانچه آلتو، مازیار شاهی تار و بربت نواخته اند.
زنده یاد محمدرضا لطفی سال 1384 پس از سال ها مهاجرت ناخواسته از ایران، به وطن بازگشتند و مشغول تربیت هنرمندان نسل جدید و سرپرستی گروه های سه گانه شیدا شدند.
مازیار شاهی، آهنگساز آلبوم قافله سالار عشق، در تمامی آثاری که استاد لطفی پس از بازگشت به وطن، در قالب گروه همنوازن شیدا تولید کرده اند، به نوازندگی تار پرداخته است.
همچنین هوشمند عبادی و صمد برقی سابقه همکاری با استاد لطفی در گروه شیدا را داشته اند و علیرضا جواهری نیز، پیش تر در گروه عارف به سرپرستی استاد مشکاتیان، فعالیت نموده است.
قافله سالار عشق، اردیبهشت ماه، همزمان با نخستین سالگرد درگذشت استاد لطفی، از طریق انتشارات آوای چکاد، به دست علاقه مندان موسیقی می رسد.
سالار عقیلی خواننده اثر، چندی پیش از علاقه خود به استاد لطفی و آرزوی خواندن آثار ایشان سخن گفته بود.

هیچ نظری موجود نیست: