۱۳۹۴ فروردین ۱۶, یکشنبه

آرزوی پرویز تناولی برای سال جدید

پرویز تناولی اظهار امیدواری کرد که سال 94، سالی پربار برای هنرهای تجسمی ایران باشد.

این مجسمه ساز پیشکسوت که به تازگی از مراسم افتتاح نمایشگاهش در بوستون آمریکا به ایران برگشته است، در گفتگو با ایسنا، بیان کرد: آرزو می کنم سال جدید، سال خوب و موفقی برای هنرهای تجسمی ایران باشد. تا جایی که خبر دارم سال 93 سال پرباری برای این حوزه بوده و امیدوارم در سال جدید، شرایط بهتر باشد.
او افزود: برای افتتاح نمایشگاه آثارم در موزه دیویس بوستون به آمریکا سفر کرده بودم و چند روز پیش به ایران برگشتم. در این نمایشگاه، مجموعه ای از آثار مجسمه، جواهرات و سرامیک که مربوط به چهار دهه ی اخیر می شود به نمایش گذاشته شده است و تا ماه ژوئن ادامه خواهد داشت.
تناولی همچنین اظهار کرد: این نمایشگاه در واقع مروری بر آثار این چند دهه است. من در افتتاحیه این نمایشگاه حضور داشتم و استقبال خوبی را از طرف مردم و هنرمندان شاهد بودم.
این مجسمه ساز درباره ی برنامه ی کاری اش برای سال 94 نیز گفت: با پایان یافتن تعطیلات، فعالیت هنری ام را دوباره شروع و روی آثارم کار می کنم، اما هنوز برنامه ای برای برگزاری نمایشگاه در ایران ندارم.
پرویز تناولی متولد سال 1316 در تهران است. از او به عنوان یکی از پیشگامان مکتب سقاخانه یاد می شود. مجموعه مجسمه های «هیچ»، «دست ها» و «قفل و قفس» جزو معروف ترین آثار پرویز تناولی هستند.

هیچ نظری موجود نیست: