۱۳۹۳ مهر ۴, جمعه

سه کتاب رضا براهنی منتشر شد

سه کتاب رضا براهنی با نام های «قصه نویسی»، «چاه به چاه» و «آواز کشتگان» منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در معرفی کتاب «قصه نویسی» عنوان شده است: «قصه نویسی» اولین بار در دهه 40 در مجله «فردوسی» به صورت پاورقی منتشر شد. در دهه 50 هم انتشارات اشرفی آن را چاپ کرد و بعد این کتاب توقیف شد. بعد از انقلاب در دهه 60 نشر نو آن را چاپ کرد، اما بعد ممنوع الچاپ شد تا امروز که این کتاب با تجدیدنظر و مقدمه ای مفصل منتشر شده است.
ناشر درباره این کتاب نوشته است: با وجود این که حالا نزدیک به پنج دهه از چاپ نخست کتاب می گذرد، نوگرایی و تازگی مطالب آن حیرت انگیز است. «قصه نویسی» از کتاب های شگفت روزگار ماست و سرگذشت چاپ های آن و فواصل ناخواسته ای که در چاپ کتاب پیش آمده از سرگذشت های حیرت بار کتاب در ایران است.
چاپ جدید «قصه نویسی» با مقدمه ای نو حاوی نکاتی تازه  از نویسنده در 2000 نسخه و با قیمتی در حدود 40هزار تومان چاپ شده است.
دیگر کتاب منتشرشده براهنی رمان «آواز کشتگان» است که در دولت دهم مجوز نشر گرفته و چاپ شده، اما اجازه خروج و توزیع نگرفته و بعد از پنج سال با قیمت 22500 تومان با شمارگان 3000 نسخه عرضه شده است.
رمان «چاه به چاه» هم دیگر کتاب تازه منتشرشده این نویسنده است. این کتاب هم قبلا در دهه 60 چاپ شده و حدود 30 سال است که در بازار نیست و حالا با تیراژ 2000 نسخه و قیمت 6000 تومان چاپ و توزیع شده است.
این سه کتاب در انتشارات نگاه منتشر شده اند.
همچنین از براهنی کتاب دیگری در این نشر زیر چاپ است، این کتاب «تاریخ مذکر» (مرد) نام دارد که نگاه این نویسنده و منتقد است در تاریخ ادبیات ایران به مردسالاری و کم توجهی به حضور زنان در ادبیات. این کتاب هم از دهه 60 تا کنون چاپ نشده و شامل نقد و بررسی آثار کلاسیک ایرانی هم می شود.

هیچ نظری موجود نیست: